Dom i Wnętrze

Meble do salonu fryzjerskiego – jak wybrać najlepsze?

Wyposażenie salonu fryzjerskiego jest dość specyficzne, ponieważ musi ściśle odpowiadać wykonywanym tam czynnościom. Powinno spełniać trzy podstawowe role, o których mowa niżej – wtedy można będzie uznać je za prawidłowo dobrane. Warto też wiedzieć, jakich konkretnie mebli potrzebuje fryzjer i za czym trzeba się koniecznie rozejrzeć wybierając meble do salonu fryzjerskiego. Istnieją podstawowe przedmioty, bez których po prostu nie da się obejść – podobnie, jak w niemal każdym zawodzie.

Jakie powinny być meble do salonu fryzjerskiego?

Przede wszystkim powinny być wykonane porządnie, co pozwoli im służyć latami, a także będzie sprawiało na klientach wrażenie profesjonalizmu. Kto chciałby korzystać z usług salonu, gdzie meble rozpadają się i są dobrane z różnych kolekcji? Ich funkcją jest zatem po pierwsze zapewnienie wygody klientowi, po drugie swobody pracy fryzjerowi, a po trzecie – odpowiedniego wystroju, który z pewnością przełoży się na opinię klientów.

O czym nie można zapomnieć?

Wybór mebli do salonu fryzjerskiego trzeba zacząć od spisania potrzebnych elementów – to pozwoli o niczym nie zapomnieć w ferworze urządzania miejsca pracy, a także utrzymać tak potrzebną spójność. Przede wszystkim potrzebne będą wygodne fotele fryzjerskie – takie, by klient miał oparcie podczas często długotrwałych zabiegów, a fryzjer z kolei – swobodę ruchów. Warto wybrać krzesło obrotowe, które łatwo się przesuwa, jednak posiada zabezpieczenia przed przesuwaniem się w niepożądanych momentach. To jednak tylko początek, gdy w grę wchodzą meble do salonu fryzjerskiego.

Istotne są także takie elementy, jak konsoleta, czyli duże lustro i jego otoczenie, a także suszarki. tutaj warto postawić na jakość – to od niej często zależy cały efekt. Następnie trzeba skupić się na wyborze stanowiska do mycia głowy, które pomoże klientowi się zrelaksować, a fryzjerowi nie będzie krępowało ruchów. Z pewnością przy wyborze mebli do salonu fryzjerskiego trzeba też postawić na dobry pomocnik – to niewielka szafeczka na kółkach, gdzie fryzjer trzyma najpotrzebniejsze akcesoria, by zawsze mieć je w zasięgu ręki.