Zdrowie i Uroda

Liposukcja – zabieg i rekonwalescencja

Zabiegi mające za zadanie poprawę wyglądu osób, które się im poddają z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów jest liposukcja. Z czego wynika jej popularność oraz w jaki sposób należy o siebie dbać po jej wykonaniu?

Liposukcja – co to takiego?

Liposukcja nazywana jest bardzo często odsysaniem tłuszczu. Decydują się na nią osoby borykające się z widoczną nadwagą. Podczas zabiegu można pozbyć się tkanki tłuszczowej z najbardziej kłopotliwej części ciała, najczęściej liposukcję przeprowadza się na pośladkach, udach, brzuchu, a także biodrach (zwykle stosuje się wówczas znieczulenie miejscowe). Spora rzesza osób zdecydowana na pozbycie się nadwagi właśnie w ten sposób nie zdaje sobie sprawy, że efekty liposukcji są satysfakcjonujące tylko w przypadku, kiedy pacjent odpowiednio dba o siebie już po przebytym zabiegu.

Rekonwalescencja po zabiegu – rola odzieży po liposukcji

Na rynku można znaleźć wiele rodzajów bielizny uciskowej. Część z nich to specjalistyczna odzież po liposukcji. Przez pierwsze dni po zabiegu może występować konieczność noszenia bielizny uciskowej nawet przez całą dobę bez przerwy. W późniejszym okresie można pozwolić sobie na zrobienie krótkich przerw. Odzież po liposukcji pomaga powrócić do pełnej sprawności już w kilka dni po zabiegu. Dzięki specjalnej bieliźnie pacjent nie musi obawiać się pojawienia się krwiaków, czy problemów ze zwisającą nieestetycznie skórą. Dodatkowo odzież po liposukcji może zapobiegać pojawieniu się blizn.

Wielu osobom chcącym poddać się liposukcji może wydawać się, że noszenie bielizny uciskowej przez wiele miesięcy po zabiegu jest wyjątkowo uciążliwe. Okazuje się jednak, że producenci odzieży po liposukcji dokładają wszelkich starań, by była ona komfortowa w noszeniu. Istotne jest także to, że bielizna uciskowa może być prana, zatem jej zakup nie jest to jednorazowym wydatkiem. Wydaje się, że liposukcja jest zabiegiem, który może poprawić samoocenę, a tym samym komfort życia osób borykających się z nadwagą.