Biznes

Pendrive z nadrukiem – wygodny sposób na przechowywanie danych

Choć w większości smartfonów czy tabletów można zainstalować dodatkowe karty pamięci, aby w ten sposób przechowywać jakieś zdjęcia czy dokumenty, to przy przechowywaniu plików nadal się przydaje pendrive z nadrukiem, mimo że pliki można również przechowywać na specjalnych dyskach w chmurze.

Wygoda i funkcjonalność czyli dlaczego warto mieć pendrive’a


W zależności od modelu pendrive z nadrukiem pozwala na przechowanie od 2 do 32 GB w postaci plików. Oczywiście na wybór konkretnego pendrive’a ma wpływ wiele czynników, w tym jego pojemność, ale również cena czy też sposób wykończenia. Kolorowe nadruki wykorzystywane są zwykle jako nadruki reklamowe na pendrive’ach czworokątnych. Na rynku pojawiają się jednak nośniki pamięci o bardzo zaskakujących kształtach, które mogą być częścią płaskich kart czy breloków, ułatwiających ich przenoszenie.

Pendrive jako gadżet


Coraz częściej pendrive’y wykorzystywane są jako gadżety reklamowe i promocyjne. Na ich powierzchni można umieścić nadruki czy logo marki. Pendrive’y mogą być również częścią płaskich kart o wielkości kart płatniczych. W tym przypadku nadruk promocyjny znajduje się na karcie, natomiast nośnik pamięci może mieć postać portu USB, który należy odgiąć z karty, aby w ten sposób móc z niego korzystać. Większość pendrive’ów to nośniki pamięci, których port jest przykrywany specjalną zdejmowaną nakładką. Obok tradycyjnych wierzchów wykonanych z tworzywa sztucznego coraz powszechniejsze stają się wierzchy pendrive’ów wykonane z usztywnianego papieru lub z drewna, wpisujące się w ekologiczny trend.

Pendrive z nadrukiem jako reklama


Firmy coraz chętniej wybierają gadżety promocyjne, które są nie tylko nośnikiem informacji, ale również mogą być wykorzystywane przez obdarowanych. Idealne w tym przypadku są power banki, pendrive’y oraz inne nośniki pamięci, które można później wykorzystywać. Popularne są także gadżety wielofunkcyjne, dlatego pendrive;y mogą się pojawić w długopisach, mogą być także częścią silikonowej bransoletki.

Materiały do tekstu udostępniła firma Pola Studio – pendrive z nadrukiem i inne gadżety z nadrukiem