Zdrowie i Uroda

Masło orzechowe – dlaczego warto mieć je w swojej diecie?

Moda na masło orzechowe przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych i Holandii. Obecnie coraz częściej wykorzystujemy ten właśnie produkt do przyrządzania pysznych posiłków, a także jemy je samo z niewielkimi dodatkami tak, aby poczuć jego wyjątkowy smak. Masło orzechowe jest też produktem bardzo wartościowym, gdyż orzechy- jak wiadomo nie od dzisiaj – są prawdziwą pożywką dla naszego mózgu. Mają także szereg innych zalet.

Masło można wykonać z różnych orzechów – także i z orzechów laskowych

Masło z orzechów laskowych za pewne kojarzymy głównie z tego, że jest składnikiem popularnego kremu czekoladowego. Tak naprawdę jednak, takie masło samo w sobie ma pyszny smak i jest znacznie zdrowsze bez żadnych dodatkowych składników, które tylko niepotrzebnie podnoszą jego kaloryczność. Jak się okazuje, orzechy laskowe są prawdziwym bogactwem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki temu ich spożywanie pozwala walczyć ze złym cholesterolem i pomaga zwiększać w organizmie frakcje tego dobrego cholesterolu. Dodatkowo, orzechy te posiadają w sobie bardzo dużo magnezu, który jest nam potrzebny nie tylko w przypadku, kiedy jesteśmy zapalonymi kawoszami. Ponadto, w orzechach laskowych znajdziemy mangan oraz inne substancje, które w ludzkim organizmie działają antynowotworowo.

Masło z orzechów laskowych w codziennej diecie

Takie masło z orzechów laskowych ma charakterystyczny smak i daje nam sporą dawkę energii. Dodatkowo, jest to produkt sycący ze względu na wysoką zawartość błonnika. Warto zauważyć, że masło, które w stu procentach jest przygotowane z naturalnych składników jest po prostu dobre zarówno dla naszego zdrowia jak i dla naszej diety. Różnego rodzaju masła orzechowe – zarówno te z orzeszków ziemnych czy też laskowych, zarówno te o kremowej konsystencji jak i te, które mają wyraźne kawałki orzechów w kremie – dostępne są w sklepie Naturia.pl. Chcąc więc pierwszy raz spróbować takiego właśnie masła, albo też chcąc zrobić sobie jesienne zapasy takich właśnie naturalnych produktów – warto odwiedzić własnie ten sklep.