Ciekawe

Co podawać psu lub kotu w stresujących sytuacjach?

Nie tylko ludzie są podatni na stres. Również zwierzęta odczuwają lęk, zdenerwowanie, a w sytuacjach stresogennych mogą stawać się agresywne lub apatyczne, często także nie chcą jeść i mają problemy ze snem. W takich wypadkach warto jest podawać naszym ulubieńcom suplementy, które ułatwią psu lub kotu przebrnięcie przez trudne dla niego okoliczności.

Zylkene – uspokajający suplement diety dla domowych pupili

Z niepokojem u psów oraz kotów należy walczyć, aby stan patologiczny się nie pogłębiał. W okresach wzmożonego stresu warto jest podawać zwierzętom Zylkene. Jest to suplement diety, który sprawdza się w czasie zmiany otoczenia, np. podczas adopcji ze schroniska, wyjazdu na urlop, przeprowadzki, a także w momencie pojawienia się w domu nowego zwierzęcia. Zarówno psy, jak i koty często reagują stresem, kiedy do rodziny dołącza kolejna osoba, małe dziecko lub inny, nieznany pupilowi domownik. Dzięki Zylkene, który zawiera uspokajającą alfa-kazozepinę, zwierzęta stają się bardziej zrelaksowane i nie reagują nerwowo na stresogenne okoliczności. Suplement nie powoduje senności, a jedynie niweluje napięcie.

 

W przypadkach, kiedy można przewidzieć stresujące wydarzenie, należy rozpocząć podawanie Zylkene na dwa dni przed nim. W przypadku bardziej nerwowych zwierząt warto wdrożyć suplementację już nawet tydzień wcześniej. Zylkene może być stosowane przez 2 miesiące, np. w momencie adopcji ze schroniska lub przeprowadzki. Dłuższe podawanie powinno zostać skonsultowane z lekarzem weterynarii.