Ciekawe

Kursy zawodowe przepustką do bezpieczeństwa na rynku pracy

Oferta kursów zawodowych stale się poszerza. Nie brakuje okazji do tego, aby pogłębić swoją wiedzę lub też zupełnie przekwalifikować się i zacząć zarabiać w inny sposób niż dotychczas. W dzisiejszym artykule opowiemy o zaletach kursów zawodowych.

Pewna pozycja na rynku zawodowym

Nowe umiejętności, nowa wiedza – te dwie kwestie (jeśli o nie odpowiednio zadbamy) pozwolą nam poczuć się na rynku pracy pewnie i poznać swoją wartość. Jeżeli posiadasz pracę, nie możesz “osiąść na laurach”. Może się bowiem okazać, że znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie zaoferować zdecydowanie więcej za podobną stawkę. Jeśli jednak postawisz na rozwój i Twój pracodawca to dostrzeże, na pewno doceni ten fakt i nie będziesz musiał przejmować się wizją bezrobocia. 

Gotowość do zmian

To fakt, że starsze pokolenia często pozostawały w jednej firmie aż do emerytury. Dziś raczej się tak nie zdarza. Tym bardziej, że rynek pracy to sinusoida, ciągła zmienna. Obecnie poszukiwani są pracownicy dynamiczny, elastyczni, umiejący dopasować się do potrzeb rynku pracy. Kursy zawodowe mogą być pierwszym krokiem do zmian. Nawet, jeżeli będą się one wiązać ze zmianą branży, w jakiej dotychczas pracowaliśmy.

Atrakcyjny, potencjalny kandydat

Czyli taki, który będzie mógł przebierać w ofertach pracy. Tych, które okażą się dla niego najkorzystniejsze. Pracodawcy chętnie poszukują osób, które posiadają umiejętności oraz uprawnienia do wykonywania zadań specjalnych. Odpowiednie kwalifikacje oraz świadectwa potwierdzające nasze umiejętności są w stanie sprawić, że w procesie rekrutacyjnym będziemy mieć zdecydowanie większe szanse niż inni.

Uprawnienia SEP

Wśród poszukiwanych umiejętności są te powiązanie z pracami przy instalacjach gazowych. Zdobycie takiego świadectwa kwalifikacyjnego nie zajmuje dużo czasu – wystarczy zapisać się na odpowiedni kurs. Je można odnaleźć wpisując w Google “uprawnienia sep G1, G2, G3”. Organizuje je chociażby Grupa Silesia (https://grupasilesia.com.pl/). Oprócz uprawnień gazowych, można pod ich okiem zdobyć również inne umiejętności, do których można zaliczyć umiejętność montażu klimatyzacji (więcej na ten temat można przeczytać tutaj: https://grupasilesia.com.pl/oferta/kursy-montazu-klimatyzacji )