Ciekawe

Jakie produkty oferuje Eickmann Elektronik?

Eickmann Elektronik to niemiecki producent czujników, który cieszy się ostatnio ogromnym zainteresowaniem. Na wstępie warto zaznaczyć, że działalność firmy rozpoczęła się w 1999 roku. Wśród flagowych produktów można wymienić oświetlenie maszynowe LED, przyciski pojemnościowe oraz czujniki widełkowe i ramkowe.

Struktura firmy

Dzięki elastycznej strukturze firma umie szybko dostosować się aktualnej sytuacji rynkowej. Nie ulega wątpliwości, że w ten sposób można uniknąć wielu produkcyjnych problemów. Klienci nie muszą długo czekać na swoje zamówienia, ponieważ czas dostaw jest bardzo krótki. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że całometalowe czujniki indukcyjne stosuje w najbardziej wymagających aplikacjach do wykrywania detali metalowych. Warto wspomnieć, że dotyczy to nie tylko uszkodzeń mechanicznych, ale również agresywnych mediów. Elektronika jest oczywiście wkładana od dołu, więc na równo z metalową powierzchnią można montować czujniki ze schowanym czołem.

Rodzaje czujników

Czujniki pojemnościowe Eickmann Elektronik służą do bezdotykowej detekcji obiektów metalowych oraz niemetalowych. Nie wszyscy wiedzą, że zasięg działania czujników pojemnościowych może się znacząco różnić. Warto podkreślić, że materiały przewodzące można wykryć z dużych odległości. W zasadzie przy pomocy czujników pojemnościowych można wykryć każdy rodzaj metalu. Trzeba wyróżnić również czujniki optyczne stosowane w określonym obszarze do detekcji obiektu. W tym miejscu można wymienić detekcję odbiciową, refleksyjną oraz barierową. Można śmiało powiedzieć, że czujniki mają uniwersalne zastosowanie.

Detekcja ruchu

Czujniki widełkowe najlepiej sprawdzą się do wykrywania małych obiektów w punkcie i to z dużej odległości. Takie czujniki znajdują się często na liniach produkcyjnych oraz podajnikach wibracyjnych lub oscylacyjnych. Firma specjalizuje się w fotoelektrycznych czujnikach. Czujniki tego rodzaju stosuje się tam, gdzie trzeba wykrywać części w automatycznych podajnikach i monitorować ruch. Czujniki położenia to czujniki widełkowe oraz ramkowe bariery świetlne. Są zdecydowanie lepsze od konwencjonalnych barier świetlnych wykonanych z tworzywa sztucznego i pozwalają wykryć nawet niewielkie obiekty. Klienci mogą zamówić również kompaktowe lampy natynkowe. Takie lampy gwarantują świetną widoczność nawet przy niewielkiej przestrzeni montażowej. Precyzyjne wykrywanie obiektów zapewniają produkty Eickmann Elektronik. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, czym dokładnie zajmuje się omawiane przedsiębiorstwo.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Eickmann Elektronik.