Motoryzacja

Monitorowanie samochodów ciężarowych na mapie

W dzisiejszych czasach monitorowanie pojazdów ciężarowych na mapie jest niezwykle ważne. Umożliwia ono stałą kontrolę pojazdów, które każdego dnia przemierzają tysiące kilometrów w celu dostarczenia różnorodnych zleceń. Wielu kierowników firm przewozowych każdego dnia zastanawia się w jaki sposób najlepiej zorganizować prace kierowców i zabezpieczyć ich przed niespodziewanymi wypadkami. Monitoring pojazdów GPS jest jednym z najlepszych rozwiązań!

W jaki sposób najlepiej monitorować własne samochody?

 

Monitoring pojazdów ciężarowych może odbywać się na różne sposoby. Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na montaż nadajników GPS jednak takowe są zazwyczaj szybko wykrywane przez potencjalnym złodziejów więc działają tylko na kierowców. Aby osiągnąć najlepszy i kompleksowy efekt warto jest zdecydować się na system telematyczny z prawdziwego zdarzenia. Zapewnia on monitoring pojazdów GPS w każdych warunkach. Dzięki niemu szybka zmiana zleceń jest jak najbardziej prawdopodobna. Dodatkowym atutem jest oczywiście ochrona samochodów przed kradzieżami, które na drogach krajowych i zagranicznych zdarzają się każdego dnia.

System telematyczny wraz z monitoringiem GPS może wykorzystywać go również na innych płaszczyznach. Przede wszystkim system telematyczny łącząc lokalizację GPS ze spalaniem pojazdu ciężarowego jest w stanie przekształcić te dane w funkcjonalny raport. Dzięki raportowi przedsiębiorcy wreszcie mogą przeanalizować pracę kierowców i zdecydować czy należycie wykonują oni swoje obowiązki. Jeżeli tak warto ich pochwalić, a jeżeli nie można wskazać im zasady ekonomicznego poruszania się po drogach. W końcu samochody ciężarowe spalają ogromne ilości paliwa dlatego oszczędność na każdym kroku jest tutaj wskazana.

Podsumowanie

 

Lokalizacja samochodów ciężarowych w połączeniu z raportami spalania potrafi realnie wpłynąć na ekonomię, ale również bezpieczeństwo prowadzenia firmy przewozowej. Z tego tytuł z dnia na dzień coraz więcej przedsiębiorców decyduje się właśnie na sprawdzone systemy telematyczne.