Dom i Wnętrze

Kupujemy meble ogrodowe – gdzie kupować, jakie wybrać?

Kupno mebli ogrodowych to spore wyzwanie, szczególnie dla osób, które robią to po raz pierwszy i pragną, aby zakupiony towar był wolny od wad, odporny na uszkodzenia. W Polsce meble ogrodowe znajdziemy w różnorodnych miejscach: w sklepach budowlanych, marketach ogrodniczych, na giełdach kwiatowych, w sklepach producentów, w supermarketach. Które z tych miejsc jest najlepsze na to, aby zakupić pierwszy zestaw mebli ogrodowych?

Unikaj mebli powystawowych!

Podstawowym błędem osób kupujących meble ogrodowe po raz pierwszy jest szukanie okazji lub też obniżek cen. Oczywiście możemy znaleźć fajne nowe meble ogrodowe z outletu wprost u producentów w niższych cenach, jednak kupowanie mebli powystawowych z supermarketów czy marketów budowlanych to jeden z najgorszych pomysłów. Dlaczego?
W przypadku mebli wstawowych w sklepach takich jak supermarkety osoby zainteresowane kupnem chętnie przysiadają na takich meblach, sprawdzając czy meble spełnią oczekiwania względem wygody, miękkości, komfortu. Po jednym sezonie takie meble mogą być silnie uszkodzone, posiadać wewnętrzne pęknięcia.
Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zaufanie doświadczonym producentom mebli ogrodowych. W ich magazynach znajdują się meble oryginalnie zapakowanie, nieużytkowane. Korzystając z jesiennych wyprzedaży producentów warto wybrać meble, które spełniają nasze oczekiwania. A jest w czym wybierać!

Meble z technorattanu – hit od wielu sezonów

Nie wiedząc jaki komplet wybrać warto zaufać innym konsumentom. Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów mebli ogrodowych są produkty wykonane z technorattanu. Technorattan jest włóknem syntetycznym, lekkim, odpornym na uszkodzenia. Jego zaletą jest niewielka waga, przez co przenoszenie krzeseł czy stolika nie sprawia żadnego problemu. Meble technorattanowe są odporne na zmienne warunki atmosferyczne i niskie czy wysokie temperatury.