Dom i Wnętrze

Technorattan, aluminium – jakie meble do ogrodu wybrać?

Współcześnie kupno mebli do ogrodu może okazać się nieco problematyczne – wszystko przez olbrzymią ilość produktów oferowanych przez samych producentów, jak i sklepy ogrodnicze, meblowe, budowlane. Jak w tym gąszczu znaleźć produkty dla nas? Oto kilka przydatnych wskazówek!

Przede wszystkim: materiał!

Podstawowym kryterium, które powinno przyświecać nam podczas poszukiwania mebli ogrodowych są materiały. Współcześnie meble wykonywane są z materiałów syntetycznych, takich jak technorattan czy też aluminium. Rzadko kiedy spotkamy meble ogrodowe wykonywane z drewna – taki rodzaj produktów spotkamy raczej wyłącznie w prywatnych stolarniach, wykonywane są na zamówienie. Wadą tego rodzaju mebli ogrodowych była ich olbrzymia waga. W zestawieniu z nimi meble technorattanowe czy aluminiowe są niezwykle lekkie.

Nowoczesne meble ogrodowe wykonane z technorattanu są obecnie jednymi z najczęściej wybieranych przez kupujących. Z pewnością jest to efektem przede wszystkim nowoczesnej stylistyki tych produktów. Meble technorattanowe projektowane są przez doświadczonych projektantów, a każdy element danego zestawu idealnie pasuje wizualnie do reszty. Zaletą technorattanu jest jego zwarta i spójna struktura. Sprawia ona, że do wnętrza włókien nie wnika brud ani zanieczyszczenia. Technorattan jest również odporny na uszkodzenia, ścieranie, niskie i wysokie temperatury i wiele innych.

Drugim interesującym tworzywem jest aluminium. Meble ogrodowe z aluminium chętnie wykorzystywane są przede wszystkim w licznych ogródkach restauracyjnych. Meble te są jednocześnie lekkie i odporne na uszkodzenia, odkształcenia. Meble aluminiowe znajdziemy w zestawach zawierających klasyczne krzesła, stoliki, stoły, skrzynie ogrodowe, osłony na donice. Dodatkowo producenci mogą zaproponować miękkie siedziska w formie poduszek do nich.