Zdrowie i Uroda

Który suplement na odchudzanie wybrać?

Każdy chciałby przyjąć magiczną pigułkę i następnego dnia obudzić się szczuplejszym o kilka kilogramów. Niestety takich cudów nie ma a żeby osiągnąć upragnioną sylwetkę, trzeba włożyć duży wysiłek. W aptekach dostępne są preparaty, które mogą nieco ułatwić nam osiągnięcie tego celu.

Spalające tkankę tłuszczową – są to preparaty przeznaczone dla osób, które trenują. Przyspieszają one metabolizm i co za tym idzie również spalanie tkanki tłuszczowej. Niestety substancje te nie wykazują skuteczności przy braku aktywności fizycznej. Spalacze tłuszczu stosowane przez zawodowych sportowców powinny być stosowane z rozwagą, najlepiej pod kontrolą dietetyka.

Hamujące wchłanianie tłuszczy

Hamujące apetyt – osoby z nieposkromionym apetytem mogą z powodzeniem stosować preparaty hamujące apetyt. Jedne z nich powodują, że nie mamy ochoty na jedzenie, a inne regulują poziom glukozy we krwi. Często właśnie to nieprawidłowa gospodarka cukrowa jest odpowiedzialna za napady wilczego głodu czy podjadanie słodyczy.

Oczyszczające organizm

Czasem mimo diety i ćwiczeń waga ani drgnie. Przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne, jak również nagromadzenie się toksyn w organizmie. Zakwaszenie organizmu może powodować zatrzymywanie wody, obrzęki i trudności ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Warto wtedy zrobić sobie kilkudniowy detoks organizmu polegający na spożywaniu dużej ilości warzyw i owoców oraz piciu sporej ilości płynów. Dodatkowo można wspomagać się różnego rodzaju ziołami oczyszczającymi. Po takim detoksie organizm powinien dużo sprawniej reagować na dietę i treningi.

W żadnym wypadku nie należy zaopatrywać się w tabletki wspomagające odchudzanie z niepewnych źródeł. Najlepiej, zanim zdecydujemy się na jakikolwiek zakup, poradzić się dietetyka, trenera lub farmaceuty. Tabletki wspomagające odchudzanie, które nie są właściwie dobrane mogą zaszkodzić, zamiast pomóc. Pamiętajmy, że podstawą zdrowego odchudzania jest dieta i aktywność fizyczna. Wszelkiego rodzaju tabletki wspomagające odchudzanie to jedynie jakieś 5 do 10% całego efektu, a samo przyjmowanie tego typu specyfików pozbawi nas pieniędzy, a nie kilogramów.