Zdrowie i Uroda

Kiedy brakuje magnezu i potasu

Potas i magnez s to dwa cenne dla organizmu człowieka pierwiastki, których nie powinno brakować. Kiedy jednak dojdzie do niedoborów, zaczynają się różne niepokojące problemy. Jak temu zaradzić? Przede wszystkim dbaj o zdrowe jedzenie, poświeć trochę czasu na aktywność fizyczną i zminimalizuj stres oraz codzienny pośpiech.

Każdy z tych czynników ma spory wpływ na funkcjonowanie organizmu i ogólne samopoczucie

Magnez bardzo szybko jest wypukiwany, wraz z piciem dużej ilości kawy, stresem, zażywaniem leków antykoncepcyjnych i przyjmowaniem leków moczopędnych. Niektórych sytuacji nie da się wyeliminować, ale można skutecznie się na nie uodpornić. Natomiast zdrowe jedzenie jest już jak najbardziej dla każdego, wystarczy trochę samozaparcia i motywacji, aby zadbać o siebie.

Spora grupa osób wybiera wspomagającą suplementację potasem i magnezem, aby zniwelować przykre skutki niedoborów lub po prostu profilaktycznie zadbać o zdrowie. Takim tradycyjnym środkiem jest np. Aspargin, dzięki któremu magnez jest transportowany w odpowiednie miejsca w organizmie i w mniejszej ilości zostaje wydalany wraz z moczem. Dzięki jego zawyżaniu zmniejsza się nadpobudliwość serca oraz usprawniony zostaje metabolizm. Poprawiona zostaje koncentracja, proces zapamiętywania oraz lepsza jest jakość snu. Stężenie magnezu w organizmie ulega zwiększeniu.

Aspargin należy przyjmować 2. lub 3. razy na dobę po 1. lub 2. tabletki. Natomiast niewskazane jest przyjmowanie tego środka w sytuacji problemów z nerkami czy zakażenia dróg moczowych. Nie przyjmuje się go także w przypadku brania antybiotyków oraz preparatów z dużą ilością wapnia czy żelaza.

Warto zadbać o prawidłowy poziom tych dwu cennych pierwiastków w organizmie

Kiedy ich brakuje, człowiek szybciej się męczy, zapada na depresje i nerwice, pojawiają się skurcze mięśni i zawroty głowy. Mogą zdarzyć się też problemy z układem naczyniowo-sercowym i krwionośnym.

Co robić, aby nie dopuścić do takich niedoborów, lub profilaktycznie uzupełniać poziom tych pierwiastków? Trzeb zadbać o odpowiednią dietę, a z drugiej strony, wesprzeć się środkami uzupełniającymi ilość potasu i magnezu, takimi jak Aspargin.