Zdrowie i Uroda

Wiosenne diety – w domu czy na wczasach?

Wielkimi krokami zbliża się lato. Wiąże się to z płynnym przejściem pomiędzy zimowym płaszczem, a kusym strojem kąpielowym. Czas więc wziąć się w garść i zrzucić kilka kilogramów. To też idealna pora na odkwaszenie organizmu. Dzisiaj przedstawimy 5 sposobów jak usunąć z organizmu toksyny zalegające po zimie. Podpowiemy też jak podejść do majówki, żeby pomogła w przygotowaniach na lato. Dowiesz się m.in. czym są wczasy z dietą owocowo warzywną. 

Diety owocowo warzywne i oczyszczające

Diet oczyszczających jest co nie miara. Większość z nich opiera się bardziej lub mnie głodówce. Podczas kilkudniowego cyklu rezygnuje się z przyjmowania większości pokarmów. Na talerz lądują wyłącznie niskokaloryczne warzywa oraz hektolitry wody i różnego typu napary ziołowe. Wraz z postępem kuracji, z naszego organizmu znikają (razem z wagą) wszelkiej maści toksyny. Diety owocowo warzywne i oczyszczające nie są jednak dla każdego i dobrze jest porozmawiać z dietetykiem lub lekarzem, zanim zgotujemy sobie kilkudniowy post.

Wczasy z dietą owocowo warzywną

Jeśli nie wiemy jak zacząć, albo boimy się że dieta owocowo warzywna zostanie przez nas źle przeprowadzona, to rozwiązaniem są wakacje tematyczne np. wczasy z dietą owocowo warzywną. Na czym polegają?

Wczasy z dietą owocowo warzywną, jak też z innymi rodzajami diet, to coraz popularniejszy sposób na to, żeby czas wolny wykorzystać do oczyszczenia własnego organizmu i redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Wczasy z dietą owocowo warzywną wymagają zagospodarowania okresu między 7 a 14 dni. Wybieramy wtedy interesujące nas miejsce, w zależności czy wolimy zgiełk morza czy spokój gór i wykupujemy miejsce w lokalnym hotelu, który w ofercie ma ten rodzaj wakacji. Przez okres naszego pobytu w ośrodku, nasza kuchnia będzie przygotowywana w myśl określonej diety oczyszczającej. Najczęściej jest to  popularna w kraju dieta dr Dąbrowskiej. Wczasy odchudzające dają kontrolę nad stosowaną dietą, a przy tym pozwala podejść do niej jak do pewnego rodzaju dobrej zabawy.

Najpopularniejsze diety oczyszczające

Diet oczyszczających jest tyle co samych dietetyków. Pośród całej masy wymienimy kilka z tych cieszących się największą popularnością.

Dieta owocowo warzywna

Dieta owocowo warzywna z roku na rok cieszy się coraz większa popularnością. Osoby korzystające z niej cenią sobie fakt, że jest uboga w kalorie, ale bogata w witaminy. Jak na głodówki jest też mocno urozmaicona w różne składniki.

Dieta na bazie jednego produktu

Zwykle ten rodzaj diet opiera się na zasadzie „jedz ile chcesz”, ale tylko jeden rodzaj owocu lub warzywa.

Dieta sokowa

Dieta oparta na świeżo wyciskanych sokach warzywnych i owocowych.