Ciekawe

Jak skutecznie zwalczyć rozstępy?

Przyczyn powstawania rozstępów jest wiele. Mogą być to zarówno czynniki genetyczne, jak również zaburzenia hormonalne czy nieodpowiednia dieta. Z problemem boryka się zarówno duża część kobiet, jak i mężczyzn. Obecność rozstępów pogarsza elastyczność oraz wygląd skóry.

Rozstępy powstają na skutek rozciągania skóry szczególnie podatnej na osłabienia

Z reguły jej struktura jest wówczas pozbawiona kolagenu oraz elastyny – w efekcie dochodzi do powstania charakterystycznych pasm w danym obszarze. Stopień ich natężenia jest uzależniony od uwarunkowań indywidualnych. Na problem rozstępów po ciąży narzeka naprawdę sporo kobiet, jednak dotyczy to znacznie szerszego grona – także mężczyzn. Bez względu na źródło rozstępów są one defektem natury estetycznej, co sprawia, że wiele osób uporczywie dąży do ich zwalczania.

Produkty z wyciągami z roślin i witaminami

Całkowite wyeliminowane rozstępów jest możliwe dzięki produktom zawierającym w swoim składzie naturalne wyciągi roślinne oraz witaminy. Jednym z takich preparatów jest Bio-oil. Usuwa nie tylko rozstępy, ale także przebarwienia, jak również spłyca blizny.

Kompleksowość produktów dedykowanych zwalczaniu problemu rozstępów przekłada się na efekt gładkiej skóry o wyrównanym kolorycie. Dodatkowo naskórek jest skutecznie nawilżony i odżywiony, dzięki czemu skóra odzyskuje atrakcyjny wygląd oraz elastyczność. Bardzo ważną rolę w leczeniu niedoskonałości skóry odgrywają wyciągi z nagietka oraz rozmarynu. Ich działanie pozwala wyeliminować rozstępy oraz blizny. Istotną rolę w procesie regeneracji naskórka odgrywa również witamina E, która spowalnia proces starzenia się skóry i podtrzymuje proces jej regeneracji. Składniki zawarte w preparatach o naturalnym składzie wykazują właściwości antyalergiczne, dzięki czemu są bezpieczne dla skóry i uniemożliwiają powstawanie podrażnień.