Ciekawe

Kampanie mailingowe. Najlepsze praktyki

 

E-mail jest złożonym aspektem marketingu. Narzędzia zawsze się zmieniają – tak jak ludzie. Aby prowadzić udane kampanie mailingowe, musisz być na bieżąco z najlepszymi praktykami e-mail marketingu w danym czasie.

Personalizacja

Personalizacja jest jednym z najważniejszych elementów, do których należy dążyć w każdej kampanii. Jednak wiele osób błędnie rozumie personalizację jako zwracanie się do subskrybenta po imieniu. Choć jest to jej część, personalizacja to coś więcej, np.:

  • Bycie istotnym
  • Wysyłanie e-maili w odpowiednim czasie
  • Przewidywanie potrzeb subskrybenta

Aby z sukcesem wysyłać spersonalizowane kampanie mailingowe, musisz mieć strategię zbierania odpowiednich danych od swoich klientów.

Promocje to nie wszystko

Podczas gdy ostatecznym celem e-mail marketingu jest rozwój Twojej firmy, musisz zdać sobie sprawę, że promocje nie są podstawą e-mail marketingu. Sercem Twojego e-mail marketingu musi być nawiązanie i pielęgnowanie zdrowych relacji z klientami.

To właśnie te zdrowe relacje będą skutkować tym, że klienci będą działać jako siła napędowa rozwoju Twojej firmy.

Automatyzacja jest koniecznością

Bądźmy szczerzy – bez automatyzacji kampanie mailingowe nie będą takie skuteczne. Bez automatyzacji tracisz przychody. Automatyzacja pomaga Ci poprzez:

  • Zwiększenie współczynnika konwersji
  • Poprawia efektywność
  • Umożliwiając Ci łatwe skalowanie

Poza tymi trzema (z wielu) zaletami automatyzacji marketingu, zyskujesz również korzyść w postaci większej ilości czasu na inne rzeczy, które pomagają w rozwoju Twojego biznesu.

Segmentacja dla uzyskania najlepszych wyników

Segmentacja to proces grupowania klientów, którzy mają pewne wspólne cechy. Pozwala to na:

  • Projektowanie drogi klientów, które są unikalne dla danej grupy, co zwiększa efektywność
  • Tworzyć spersonalizowane treści, które skłonią Twoich klientów do podjęcia działania

Nigdy nie wysyłaj tego samego maila do całej listy, ponieważ zwiększa to szanse na to, że Twoje treści będą nieistotne. Kiedy klienci uznają Cię za nieistotnego, wypisują się z Twojej listy.

Zawsze testuj ważne elementy w swoich kampaniach, aby pomóc sobie w ich ciągłym ulepszaniu. Jeśli jesteś początkujący w e-mail marketingu, musisz się jeszcze wiele nauczyć.