Ciekawe

Mata ochronna na biurko. Dzięki niej, można zachować je w doskonałym stanie

 

Biurko, przy którym pracujemy, jest bardzo podatne na uszkodzenia. Przy pracy – bez względu na jej rodzaj – mało kto zwraca uwagę na to, by nie zarysować blatu biurka. Pomóc w tej sytuacji może mata na biurko. To ona ewentualnie się zarysuje, nie zaś powierzchnia blatu. Zawsze też można ją wymienić i nie jest to duży wydatek.

Maty ochronne na biurko. Wybór gotowych jest niewielki

Gotowe maty na biurka są oczywiście dostępne w sprzedaży, jednak ich wybór jest dość niewielki. Producenci są świadomi, że rozmiary biurek są bardzo różne. Doskonale też wiedzą, że wiele osób ma biurka nietypowe, z blatami wykonywanymi na specjalne zamówienie. Oferują więc przede wszystkim maty w popularnych rozmiarach, nierzadko tylko plastikowe. Takie maty ochronią oczywiście część biurka, pod warunkiem, że da się je położyć. Przy biurku, które ma blat z zaokrąglonymi brzegami, biurkach narożnych, położenie klasycznej prostokątnej maty jest wręcz nierealne. Niby można ją sobie przyciąć, jednak taka przycięta nie będzie wyglądać estetycznie. O wiele lepszym rozwiązaniem jest podkładka (mata) dowolny kształt, wykonana pod wymiar. Ile kosztuje? Wbrew pozorom podkładka (mata) dowolny kształt nie kosztuje dużo. Cena rzecz jasna zależna jest od wielkości maty, a także od materiału, z którego została wykonana.

W większych miastach można znaleźć firmy, które takie maty docinają. Jeśli taka firma jest blisko naszego miejsca zamieszkania, matę można zamówić osobiście. Najlepiej jednak – choćby ze względu na cenę – maty (podkładki) w dowolnym kształcie zamawiać przez Internet. W sieci można znaleźć strony firm, które świadczą takie usługi i maty pod wymiar sprzedają w bardzo atrakcyjnych cenach.

Zamawianie maty pod wymiar

Aby zamówić podkładkę (matę) w dowolnym kształcie trzeba oczywiście dokładnie zmierzyć biurko i nanieść wymiary nawet na odręcznie sporządzony rysunek. Przy skomplikowanym kształcie blatu biurka, można wręcz pokusić się o wykonanie wzornika – nawet z arkusza papieru – i taki wzornik wysłać do firmy. Można, czasami wręcz trzeba, uwzględnić też konieczne wycięcia w macie – na przykład na kable. Również zostaną fabrycznie wykonane.

Mata zostanie wykonana i dostarczona pod wskazany adres. Czas realizacji zamówienia zazwyczaj nie jest długi. Najczęściej wszystko trwa krócej niż 2-3 dni. Oczywiście do tego czasu należy też doliczyć czas wysyłki. Trzeba więc się liczyć z tym, że matę na miejscu będziemy mieli 4-5 dni od złożenia zamówienia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie podkładka (mata) dowolny kształt.