Ciekawe

Komputery do użytku domowego

Jak wybrać komputer do użytku domowego? Nie jest to łatwe pytanie. Wszystko bowiem zależy od tego, kto będzie wykorzystywał dane komputery i w jakim celu. Czy będzie to baza do nauki zdalnej, czy tylko do gier? A może ktoś będzie korzystał z niego w ramach home office?

Komputery stacjonarne

Wybierając sprzęt do użytku domowego nie tylko musimy zdać sobie sprawę z tego, jaki będzie cel użytkowania. Chociaż nie można zapomnieć o tym, że bardzo ważne są podzespoły, jakie można znaleźć w środku. To one stanowią bardzo ważny czynnik podczas wyboru. Wśród najważniejszych podzespołów wymienić można:

  • procesor – może nie trzeba dokładnie przedstawiać specyfikacji technicznej, ale należy wiedzieć, że im lepszy procesor, tym szybkość działania będzie lepsza. Przykładowo – dla grafika najlepszym procesorem będzie ten, który ma cztery rdzenie.
  • karta graficzna – na pewno będzie bardzo ważnym elementem dla osób, które chcą grać, czy też bazują na grafikach w swojej codziennej pracy. Karta graficzna jest bardzo ważna, jeżeli chodzi o modelowanie 3D.
  • pamięć RAM – odpowiedzialna za wykonywanie kilku procesów naraz. Komputer gamingowy powinien posiadać co najmniej 8 GB pamięci. Chociaż im będzie tego więcej, tym lepiej. 
  • dyski twarde – popularne “twardziele” odpowiedzialne są za czas realizacji procesu odczytu i zapisu danych.
  • płyta główna – skoro mamy tyle elementów, to muszą one być gdzieś zamontowane. Za to odpowiedzialna jest właśnie płyta główna. Musi być ona kompatybilna z pozostałymi elementami. 

Gdzie kupić komputer?

Jeżeli chcemy kupić komputery o dobrych parametrach i z dobrymi podzespołami, to możemy zajrzeć do sklepu http://amso.pl/. Jest to miejsce, gdzie sprzedawane są dobrej jakości urządzenia poleasingowe, marki premium, które mogą nam służyć jako samodzielne komputery lub też posłużyć do stworzenia tzw.składaka. Warto sprawdzić komputer, laptop, czy też inne urządzenia poleasingowe dostępne w takim sklepie, ponieważ mamy najczęściej do czynienia z marką premium, która na ogół kosztuje o wiele większe pieniądze.