Dom i Wnętrze

Kafle i panele podłogowe – jakie wybrać, aby spełniły swoje zadanie i cieszyły oczy?

Dom czy mieszkanie mają być przede wszystkim komfortowe i dopasowane do naszych potrzeb – te zasady powinny przyświecać nam podczas remontowania i urządzania naszego gniazdka. Okazuje się jednak, że wybranie konkretnych rozwiązań jest olbrzymim problemem, kiedy producenci zasypują nas wręcz nowymi produktami i pomysłami, które mają zmienić nasze życie. Nie inaczej jest w kwestii powierzchni podłogowej. Czym ją wyłożyć, aby nasze mieszkanie było dla nas przytulne?

Podłoga dopasowana do pomieszczenia

Podstawą w wyborze kafli czy paneli podłogowych powinno być dopasowanie tworzywa do danego pomieszczenia. Podłogi zużywają się w zależności od ich eksploatacji oraz kontaktu z różnymi substancjami czy procesami. W przypadku kuchni podłoga narażona będzie przede wszystkim na zabrudzenia oraz kontakt z woda, wilgocią. Podobnie jest w przypadku podłóg łazienkowych, które dodatkowo mogą okazać się niebezpieczne dla użytkownika po ich zawilgoceniu. Podłogi w pokojach dziennych czy salonach powinny być – według kupujących – przede wszystkim estetyczne i eleganckie. Co jednak z ich trwałością?

Dobranie odpowiednich materiałów i tworzyw do pomieszczeń to już połowa naszego sukcesu. Jakie produkty powinny zwrócić nasza uwagę w sklepach?

Elegancja czy funkcjonalność?

Wielu kupujących w sklepach z kafelkami, panelami czy dywanami zadaje sobie to samo pytanie: czy podłoga ma być elegancka czy funkcjonalna? My przekonujemy, że obie te cechy nie muszą się wykluczać. Z pewnością jednak poświecimy nieco czasu na poszukiwania odpowiednich produktów. Meble znajdziemy na stronie
Notodo.pl.

Kafle podłogowe w kuchni, łazience, toalecie…

Kafle podłogowe to bez wątpienia najczęściej wybierane produkty do aranżacji łazienek czy toalet. Są odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem brudu, a dodatkowo ich gładka powierzchnia sprawia, że czyszczenie nie sprawia żadnego problemu. Od niedawna odpowiednio projektowane kafle znalazły zastosowanie również w naszych kuchniach – to powrót do stylu angielskiego, gdzie chętnie stosowane są kafle w kolorach czerni i bieli.

Panele w pokojach…, ale i w kuchni!

Panele podłogowe kojarzą się nam przede wszystkim z salonami czy pokojami dziennymi. Od dłuższego czasu producenci proponują nam jednak także panele, które z powodzeniem możemy wykorzystać w naszych kuchniach czy przedpokojach. Wszystko to możliwe jest poprzez zastosowanie znacznie twardszej i odporniejszej konstrukcji, która sprawia, że podłoga wygląda nieskazitelnie nawet po wielu latach. Dopełnieniem interesujących kafli będą meble Forte.

Dywany? Wykładziny? Czemu nie!

Dywany i wykładziny wracają do naszych łask w wielkim stylu – mogą być nie tylko sposobem na ocieplenie wnętrza (dosłownie i w przenośni), ale i na podniesienie estetyki wnętrza! Dzisiaj dywany to prawdziwe dzieła sztuki!