Dom i Wnętrze

Jakie meble ogrodowe kupić?

Jeżeli masz już swój wymarzony dom, przyszedł czas na zaprojektowanie ogrodu. Oczko wodne, przystrzyżona trawa i drzewka to nie wszystko, czego potrzebujesz. Dobrze dopasowane meble ogrodowe to wspaniałe miejsce do odpoczynku oraz poprawa wizualnego obrazu Twojego ogrodu. Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem?

Funkcjonalność

Krzesła czy stoły ogrodowe powinny przede wszystkim spełniać swoją funkcję, czyli mieć odpowiednią wysokość i wyprofilowany kształt, dopasowany do Twoich potrzeb. Ciekawym rozwiązaniem są również ławki ogrodowe. Mogą być one przytwierdzone na stałe, bądź wystawiane sezonowo. Dodatkowo warto uatrakcyjnić ich wygląd przez dopasowanie poduszek bądź ciekawych podłokietników.

Trwałość

Zależna jest od tego, z jakiego materiału meble zagoszczą w naszym ogrodzie. Nie bez znaczenia jest też pielęgnacja. Promieniowanie UV i warunki atmosferyczne łatwo niszczą meble, dlatego tak ważna jest ich ochrona. Tworzywo możemy dobrać w zależności od tego ile czasu możemy poświęcić na dbanie o nasze stoły ogrodowe, krzesła, ławki czy parasole. Najpopularniejsze to: drewno, metal, plastik i wiklina.

Estetyka

Jest to kwestia bardzo indywidualna. O ile trwałość i funkcjonalność mają jakieś ramy, o tyle estetyka zależy tylko i wyłącznie od nas. Być może skuszą nas nieregularne ścieżki, duże donice i owalne formy, charakterystyczne dla ogrodów angielskich. Z drugiej strony możemy zdecydować się na japońską oszczędność formy. Jest to kwestia gustu, o którym podobno się nie dyskutuje.