Dom i Wnętrze

Jakie łóżko wybrać? Łóżka drewniane z pojemnikiem, łóżka z zagłówkami, łóżka z szufladami

W poszukiwaniu idealnego łóżka jesteśmy w stanie spędzić wiele długich godzin w sklepach meblowych oraz wertując internetowe katalogi producentów. Im dłużej jednak trwają poszukiwania tym bardziej jesteśmy zdezorientowani. Faktycznie: w obszernej ofercie topowych producentów trudno odnaleźć to, czego poszukujemy. Zanim więc zaczniemy interesować się konkretnymi ofertami warto odpowiedzieć sobie na pytania: jakiego modelu łóżka poszukujemy? Czy ważny jest dla nas materiał, z którego zostało ono wykonane? Czy łóżko powinno posiadać wewnętrzne komory?

Łóżka drewniane z pojemnikiem – poznaj ich zalety
Z pewnością najczęściej poszukiwanym modele są łóżka drewniane z pojemnikiem. Zazwyczaj są wybierane przez właścicieli mieszkań blokowych, gdzie liczy się każda dodatkowa przestrzeń do przechowywania. Łóżka drewniane z pojemnikiem tworzone są najczęściej z litego drewna, drugim co do popularności materiałem są deski meblowe. Lite drewno cenione jest za swoją wysoką odporność na uszkodzenia, działanie wilgoci, wnikanie wody, brudu, ścieranie. W przypadku desek meblowych są one mniej odporne, jednak ich zaletą jest znacznie niższa cena. Łóżka drewniane z pojemnikiem są najczęściej tworzone z drewna sosnowego, bukowego czy dębowego – takie zróżnicowanie daje też sporą paletę kolorów do wyboru. Jeśli jednak pragniemy konkretnego odcienia producent może zastosować bejce.
Łóżka drewniane z pojemnikiem mogą posiadać wewnętrzny stelaż, podnoszony półautomatycznie. To rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu osobom starszym, w przypadku których dźwiganie jest niewskazane.

Wewnętrzne komory łóżek z pojemnikami są najczęściej wykorzystywane do przechowywania pościeli, jednak wiele osób składuje w nich również ubrania sezonowe, rzadko wykorzystywany sprzęt czy tez stare książki, magazyny.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl