Ciekawe

Rozrywki na świeżym powietrzu – jak aktywnie spędzić czas?

Wypoczynek na świeżym powietrzu jest niezwykle ważny dla naszego zdrowia – nasz mózg dotlenia się, nasze mięśnie pracują, ciało się uelastycznia. Warto zacząć planować takie aktywne weekendy wraz z rodziną i pomyśleć o aktywnym urlopie z dala od miasta. Jakie formy aktywnego wypoczynku są obecnie najpopularniejsze?

Rower? Piknik?

Z pewnością większość z nas posiada rowery – wspólne rowerowe wycieczki z partnerem czy dziećmi to doskonały sposób na spędzenie słonecznej soboty. Wybierając mniej uczęszczane ścieżki leśne możemy zainicjować rodzinne wypady w celu poszukiwania nietypowych zwierząt. Z pewnością wspólna jazda na rowerze pozwoli spędzić mile czas. Dodatkowo wypad możemy połączyć z piknikiem!

Jeśli nie mamy możliwości jeżdżenia na rowerze sam piknik również będzie świetnym pomysłem – zapakujmy kosz piknikowy, liczne przysmaki i koce. Z takim bagażem wybierzmy się za miasto i rozkoszujmy promieniami słońca, najlepiej w pobliżu wody!

Wycieczka w góry

Dobrym sposobem na spędzanie czasu jest wybranie się na szlak pieszy. W Polsce nie brakuje wspaniałych pasm górskich i szlaków o zróżnicowanym stopniu trudności. Na szlakach pieszych z pewnością znajdziemy również wiele interesujących gatunków zwierząt czy roślin – to świetna lekcja biologii dla każdego dziecka. Odpoczynki planujmy w schroniskach górskich i uczmy dzieci kultury chodzenia po górach.

Ciekawą opcją dla całej rodziny jest również wybranie się do parku linowego. Powstają one zazwyczaj na skrajach lasów i tworzone są przez profesjonalne firmy. Parki linowe oferują możliwość przemieszczania się pomiędzy koronami drzew na specjalnie zainstalowanych platformach, drabinkach, mostach zwodzonych i wielu innych. Całość zabawy jest bezpieczna – uczestnicy przypięci są do lin asekuracyjnych, a przed wejściem do parku muszą odbyć lekcję zasad bezpieczeństwa u instruktora.
Czytaj więcej na parklinowyjachranka.pl.