Zdrowie i Uroda

Jak zadbać o swój wygląd?

Niektórzy twierdzą, iż facet nie powinien być zadbany, ponieważ wtedy nie do końca nim jest. A takie cechy jak wymodelowany, elegancki, uczesany, wyprasowany, niebyt pasują do prawdziwego mężczyzny. Na szczęście są to stereotypy, a każdy mężczyzna, tak samo jak kobieta, powinien zadbać o swój wygląd poprzez takie zabiegi jak np. pielęgnacja brody czy aktywność fizyczna. W jaki jeszcze sposób facet powinien zadbać o swój wygląd?

 

Zasady dobrego wyglądu mężczyzny

 

Istnieją pewne rzeczy, które każdy mężczyzna powinien robić, aby zadbać o siebie. Poniżej przedstawione zostały najważniejsze kwestie dobrego wyglądu u faceta:

 

Dobrze dobrany zapach –  w obecnych czasach nawet mężczyźnie nie wypada pachnieć tytoniem czy alkoholem. Zarówno ubiór, jak i zapach to dwie kwestie, które rzucają się przy pierwszym poznaniu nowej osoby. Zdecydowany, ale i dyskretny aromat kompozycji zapachowej jest kwintesencją szyku i elegancji. Zapach dodaje pewności siebie, determinuje męski stan umysłu, a także oddziałuje na emocje otaczających osób.

 

Ochrona skóry przed słońcem – Promieniowanie UV jest największym wrogiem skóry. Prowadzi ono do uszkodzenia DNA oraz przyczynia się do jej starzenia.  Każdy mężczyzna chcący dobrze wyglądać powinien chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych – zwłaszcza tych zawierających filtry UVA i UVB, a także przeciwutleniacze (w tym witaminę C, E i koenzym Q10).

 

Pielęgnacja zarostu i owłosienia – zadbane włosy, brwi czy broda są tak samo ważne jak codzienne mycie zębów. Tak więc pielęgnacja brody u barbera, włosów u fryzjera, czy pielęgnacja brwi u kosmetyczki powinny stać się czymś regularnym.

 

Higiena jamy ustnej – niby mycie zębów jest sprawą dość oczywistą, jednak okazuje się, ze nie do końca tak jest. Ponoć, aż 10% facetów nie myje codziennie zębów. Jest to zjawiskiem dość dziwnym, zwłaszcza, że choroby dziąseł są dość częstym zjawiskiem. Mogą one prowadzić do cukrzycy, problemów z erekcją czy chorób serca. Warto zadbać o higienę jamy ustnej poprzez szczotkowanie oraz czyszczenie powierzchni między zębami za pomocą nitki dentystycznej.

 

Regularna aktywność fizyczna –  od dawien dawna silni mężczyźni byli uznawani za bardziej atrakcyjnych. Takie podejście zachowało się do dziś. Nie chodzi tu jednak tylko o rozbudowę mięśni, ale o ogólne zadbanie ciała. Wysiłek fizyczny pozytywnie wpływa na zdrowie oraz pracę mózgu. Praca nad sylwetką jest dość ciężka, ale poprawi wygląd męskiego ciała i pewność siebie.