Motoryzacja

Ferie zimowe – zaplanuj je z głową

Sezon zimowy oznacza jedno – możliwość zaplanowania upragnionego urlopu w górach. Każdy miłośnik sportów zimowych przed wyjazdem do Włoch czy Szwajcarii starannie przygotowuje sprzęt, kompletuje odzież, załatwia wszelkie formalności… Zadaniem, które powinno znaleźć się na szczycie listy przedwyjazdowych priorytetów, jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Dlaczego to takie ważne?

Zimowe szaleństwo źródłem wypadków

Prawie żaden turysta nie opuszcza kraju z myślą, że w czasie starannie planowanych, ekscytujących wakacji stanie mu się coś złego. Niestety, wypadki mogą przytrafić się nam w każdym miejscu na ziemi i w najmniej sprzyjających okolicznościach. Złamana ręka na stoku czy kontuzja kolana wymagające hospitalizacji będą pociągały za sobą kolosalne koszty. Prostym sposobem na zredukowanie skutków nieprzewidzianych sytuacji jest wykupienie przed wyjazdem ubezpieczenia. Polisa turystyczna wykupiona na czas trwania wyjazdu pokryje ewentualne koszty leczenia, awaryjnego transportu do kraju, a nawet zakup leków. Ubezpieczenie okaże się również nieocenioną pomocą w przypadku kradzieży lub zgubienia bagażu.

Jak znaleźć najlepszą ofertę?

Koszty zakupu ubezpieczenia turystycznego nie są wysokie. Cena polisy waha się w zależności zakresu jej obowiązywania, długości wyjazdu oraz jego destynacji (podróż poza Europę wiąże się z wyższymi kosztami). Jeśli celem naszej wycieczki jest przede wszystkim jazda na nartach, snowboardzie, wspinaczka górska lub podejmowanie innej aktywności fizycznej, również zapłacimy więcej. Aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę dostosowaną do naszych oczekiwań i grubości portfela, warto odwiedzić stronę mfind.pl, gdzie znajdziesz porównywarkę ofert czołowych towarzystw ubezpieczeniowych.