Dom i Wnętrze

Jak wykorzystać dodatki w ogrodzie?

Eleganckie ogrody to z pewnością najlepsza ozdoba każdego domu – ogród może okazać się także idealnym miejscem do relaksowania się, odpoczywania z książką w ręce czy też do aktywnego wypoczynku podczas grania w piłkę. Warto zastanowić się, jakie elementy okażą się najlepsze w przypadku naszego ogrodu – opcji jest naprawdę wiele i bez wątpienia powinniśmy zacząć od wyboru odpowiednich mebli ogrodowych…

Jakie meble wybrać?

W sklepach budowlanych i ogrodniczych znajdziemy wiele interesujących modeli mebli ogrodowych, warto jednak przede wszystkim zainteresować się ofertą producentów. Najczęściej sprzedają oni swoje wyroby na własnych stronach internetowych. Obecnie do najbardziej popularnych mebli ogrodowych zalicza się przede wszystkim meble wykonane z technorattanu. Technorattan jest materiałem syntetycznym, odpornym na uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych, ścieranie. Meble technorattanowe są niezwykle lekkie – dzięki temu możliwe jest ich szybkie i bezproblemowe przenoszenie.
Drugim rodzajem chętnie kupowanych mebli są te wykonane z aluminium. Odznaczają się one przede wszystkim modnym designem i tak samo jak meble technorattanowe są one niezwykle odporne na uszkodzenia. Aluminium jest bardzo lekki, co również wpływa na wygodę ich chowania czy przenoszenia.
Bez względu na wybrany materiał mebli możemy również wybierać pomiędzy licznymi elementami konkretnych kolekcji: fotelami, krzesłami, stolikami, pufkami, skrzyniami czy donicami.

40-34-1450273158_678898e42105cd8a

Jak w inny sposób ozdobić ogród? Z pewnością pomogą nam kruszywa ozdobne. Możemy wykorzystać je tam, gdzie królują rabaty lub gdzie chcielibyśmy stworzyć eleganckie ścieżki nie niszcząc jednocześnie roślinności. W ogrodzie warto wykorzystać eleganckie głazy, korę kamienną. Każdy z tych elementów z pewnością podniesie estetykę ogrodu.