Zdrowie i Uroda

Rodzaje zajęć sportowych dla dzieci.

Obecnie oferta sportowych zajęć dla dzieci jest niezwykle szeroka. Nie tylko szkoły i przedszkola prowadzą zajęcia sportowe z różnych dziedzin, ale także rozmaite kluby i ośrodki. Nie jest więc niczym trudnym znalezienie takiej dyscypliny, która usatysfakcjonuje nasze dziecko. Wystarczy przeglądnąć Internet.

Grupowe czy indywidualne?

Możemy wybierać spośród zajęć indywidualnych lub grupowych. Do grupowych zaliczymy wszelkiego rodzaju gry zespołowe jak piłka nożna, koszykówka czy siatkówka. Takie zajęcia sportowe dla dzieci nie tylko zapewniają odpowiednią dawkę ruchu, ale wykształcają w dziecku odpowiednie postawy, zachowania koleżeńskie, poczucie przynależności do grupy ze wszelkimi tego konsekwencjami.
Zajęcia indywidualne być może pozwalają dziecku szybciej rozwijać swoje umiejętności, ale swe sukcesy i porażki musi ono przeżywać samo, bez udziału rówieśników dzielących tę samą pasję. Do zajęć nie wymagających gry zespołowej zaliczymy jeździectwo, łyżwiarstwo, pływanie.

Na powietrzu i pod dachem

Naturalnie wiosną i latem chcielibyśmy, by nasze dziecko korzystało ze słońca i świeżego powietrza. Toteż chętnie zapisujemy je na zajęcia sportowe „pod chmurką”. Organizm dziecka jest wówczas lepiej wentylowany, dziecko może odetchnąć pełną piersią.
Zajęcia odbywające się w budynkach mają tę zaletę, że mogą być organizowane niezależnie od pogody i pory roku.
Jeśli więc planujemy zapisać naszą pociechę na zajęcia sportowe dla dzieci, zastanówmy się nad tą kwestią.

Jakie konkretnie zajęcia organizowane są dla dzieci?

Wśród najpopularniejszych zajęć sportowych dla dzieci można wymienić:
– grę w piłkę nożną,
– jazdę na łyżworolkach, wrotkach czy rowerze,
– sztuki walki – już kilkuletnie dzieci można z powodzeniem uczyć sztuk walki takich jak judo czy karate,
– pływanie,
– wspinaczka – choć może się to wydawać niebezpieczne, już dla dzieci w wieku przedszkolnym organizowane są kursy wspinaczki,
– jeździectwo.

Jak skorzystać z zajęć sportowych dla dzieci?

Wystarczy znaleźć dyscyplinę sportową, która interesuje nasze dziecko i wyszukać w Internecie szkółkę czy klub sportowy, który organizuje takie zajęcia. Ponieważ ich ilość jest naprawdę duża, możemy wybrać klub, który znajduje się najbliżej naszego miejsca zamieszkania.
Następnie należy wypożyczyć lub zakupić dziecku strój sportowy, który zarekomenduje nam trener prowadzący zajęcia. Tak wyekwipowane dziecko może rozpoczynać swą przygodę ze sportem.

Na zajęcia sportowe zapiszmy dziecko już w wieku przedszkolnym, by codzienne ćwiczenia i aktywność fizyczna weszły mu w nawyk.

Tekst powstał w oparciu o materiały które dostarczyła Badmintomania – zajęcia sportowe dla dzieci Warszawa