Dom i Wnętrze

Jak wybrać komody do salonu?

Komody do salonu są bardzo chętnie poszukiwanym i kupowanym meblem. Zanim zakupi się taki mebel zawsze należy sprawdzić jego solidność wykonania, pojemność, jak również wymiary, aby wiedzieć, że wybiera się produkt dopasowany do potrzeb domowników.

Zanim pojawiły się komody do salonu… 

Nie wszyscy mieli przyjemność korzystać z takich mebli. Zanim nastał wiek XVIII ludzie użytkowali wielkie skrzynie, gdzie przechowywane były rzeczy. Były one podobne do skrzyń, jakie panny zawsze otrzymywały w posagu od swoich rodziców. Do takich skrzyń kładło się to, co my teraz kładziemy do zwykłych komód. Komody do salonu pojawiły się we Francji na początku XVIII wieku. Jest to mebel zaliczany do grupy skrzyniowych. W swojej budowie przypomina dawne skrzynie. Tylko, że oba meble różnią się od siebie sposobem otwierania. Komoda podzielona jest na kilka części – szuflad. Skrzynia miała jedno zbiorowe miejsce do przechowywania.

Eleganckie komody do salonu

Białe komody do salonu pasują do eleganckich wnętrz, gdzie czuć ducha poprzednich lat. Są to klasyczne komody, które posiadają zdobione fronty meblowe. Ich kształt nie do końca jest regularny i na pewno nie cechuje się nowoczesną prostotą, ale można w nich wyczuć bardzo charakterystycznego ducha symetrii. Bardzo modne są teraz komody postarzane (specjalnie!), które pasują do wnętrz angielskich oraz prowansalskich. Często można je również spotkać we wnętrzach shabby chic. Komody z poprzednich lat dobierane są również do wnętrz…nowoczesnych, jako bardzo ciekawy kontrast.