Dom i Wnętrze

Szybki rozwód? To możliwe!

W Polsce od kilku lat utrzymuje się bardzo wysoki wskaźnik rozwodów w porównaniu z liczbą zawieranych małżeństw. Każda para spotykająca się po przeciwnych stronach w sądzie liczy na maksymalnie szybkie i bezbolesne zakończenie formalnego związku. Wbrew pozorom, uzyskanie „szybkiego” rozwodu jest możliwe. Jednak, aby tak się stało, należy spełnić kilka warunków.

Rozwód bez orzekania o winie

Na przyspieszenie postępowania mogą liczyć osoby składające wniosek o rozwód bez orzekania o winie. Jeśli współmałżonkowie są zgodni w najbardziej problematycznych zazwyczaj kwestiach (podziału majątku, opieki nad dziećmi, wysokością alimentów), sądu potrzebuje dwóch, a czasami i jednej rozprawy, aby wydać pomyślny wyrok. Usprawnienie procedury wynika głównie z faktu, że sąd nie musi zbierać opinii biegłych ani przesłuchiwać świadków.

Dopilnuj formalności

Nierzadko zdarza się, że nieskomplikowane sprawy rozwodowe ciągną się długimi miesiącami przez zaniedbania jednej ze stron. Błędy w dokumentacji albo niedotrzymanie terminów mogą opóźnić całe postepowanie oraz przysporzyć dodatkowych obowiązków w postaci nieplanowanych wizyt w urzędach. Aby maksymalnie usprawnić całą procedurę, warto już na etapie przygotowywania pozwu nawiązać współpracę z doświadczonym prawnikiem. Godny zaufania fachowiec będzie reprezentował Cię w sądzie (na niektórych rozprawach nie będziesz musiał pojawiać się osobiście), pomoże poprawnie przygotować wszystkie dokumenty, dopilnuje terminów oraz będzie wsparciem psychicznym. Na stronie adwokat-katowice.info.pl znajdziesz więcej przydatnych informacji dotyczących rozwodów.