Ciekawe

Odzież dziecięca: trendy, propozycje, porady

Na początku każdy świeżo upieczony rodzic wręcz rozpływa się nad dziecięcymi ubrankami. Potrafi spędzić mnóstwo czasu na wyborze idealnego ciuszka. Z czasem jednak zakup kolejnych ubranek staje się dla rodziców męczący; po pierwsze odzież zużywa się bardzo szybko (także ze względu na zmieniający się wzrost dziecka), po drugie zmieniają się też trendy. Łatwo się w tym wszystkim zgubić.

Co proponują producenci odzieży dziecięcej?

Producenci odzieży dziecięcej nieustannie śledzą trendy modowe; zdają sobie sprawę z tego, że niektórym rodzicom zależy na tym, by ich pociechy były modnie ubrane, niezależnie od tego, w jakim są wieku. Z tego względu producenci odzieży dziecięcej stawiają obecnie na kilka trendów. Pierwszym z nich są naturalne materiały – króluje przede wszystkim bawełna, podobnie zresztą jak w przypadku odzieży dla dorosłych. Po drugie – znikają krzywdzące stereotypy. Oczywiście nadal bez problemu można kupić ubranka dla dziewczynki, które wręcz będą ociekały różem i kolorowymi, nieco kiczowatymi grafikami; zdecydowanie częściej jednak można kupić ubrania w ładnych kolorach (zarówno żywych jak i tych pastelowych), solidnie wykonane i w dobrym guście. Podobnie jest z ubrankami dla chłopców.

Gdzie udać się na zakupy?

Większość rodzin udaje się do galerii handlowych; w jednym miejscu znajduje się mnóstwo sklepów, dlatego ryzyko wrócenia z pustymi rękami nie jest zbyt wysokie. Nie należy jednak zapominać o zakupach przez Internet (warto wybierać sklepy z darmową dostawą i zwrotem) czy o osiedlowych sklepach z odzieżą dziecięcą, wyprodukowana przez lokalnych producentów.