Dom i Wnętrze

Doniczki zewnętrzne – jaki model wybrać?

Nowoczesny taras to wygodne miejsce wypoczynkowe, które możemy wykorzystywać na wiele sposobów. O estetykę tego miejsca zadbają przede wszystkim wygodne i designerskie meble, ale również doniczki zewnętrzne. Dzięki odpowiednio dobranym donicom urozmaicimy przestrzeń tarasu i otoczymy się zielenią, która pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

Doniczki zewnętrzne wykonane z technorattanu

Jakie doniczki zewnętrzne wybrać na nasz taras? Możliwości jest wiele, a producenci i projektanci stale zaskakują nas nowymi rozwiązaniami. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się dzisiaj doniczki zewnętrzne wykonane z technorattanu – materiał ten jest wysoce odporny na ścieranie, wnikanie brudu, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Technorattan nie odkształca się i nie traci swojego koloru pod wpływem promieniowania UV. W doniczkach technorattanowych bez trudu osadzimy niewielkie sadzonki roślin kwitnących, jak i większe krzewy – producenci dają nam wybór różnorodnych wymiarów donic, przez co szybko dopasujemy konkretny rozmiar do potrzeb. Gdzie kupić doniczki zewnętrzne z technorattanu? Dobrym pomysłem jest wykorzystanie promocji oraz outletów – meble ogrodowe powystawowe sprzedawane są w niższych, atrakcyjnych cenach.

Jak ozdobić taras zielenią?

Czy wiesz, że zieleń na tarasie ma wiele funkcji? Przede wszystkim wpływa ona na nasze samopoczucie – doniczki zewnętrzne z kwiatami poprawiają nasze samopoczucie, wprawiają w dobry nastrój. Zieleń pozwala nam się również odgrodzić od sąsiadów czy widoku na ulicę. Odpowiednio dobrane rośliny pozwolą również na zmniejszenie ilości komarów na tarasie – dobrym rozwiązaniem jest tu np. lawenda. Uzupełnieniem donic i zieleni może być oświetlenie solarne lub też lampiony na tarasie.