Dom i Wnętrze

Jak dbać o białe meble z technorattanu?

Wyposażenie ogrodowe nieustannie ma kontakt z czynnikami, które mogą osłabiać jego strukturę. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej niezwykle popularnym w ostatnim czasie białym meblom z technorattanu. Jak dbać o tego typu wyposażenie, aby w nienagannej formie umilało nam wypoczynek na świeżym powietrzu przez wiele lat? Sprawdź!

 

Białe meble z technorattanu – eleganckie i wytrzymałe

Wydawać by się mogło, że osoby posiadające w swoim ogrodzie białe meble muszą poświęcać im wiele czasu. Nic bardziej mylnego! Białe meble z technorattanu zachowują swoją nienaganną kondycję pomimo ekspozycji na szkodliwe czynniki, a jednocześnie nie wymagają stosowania czasochłonnych zabiegów pielęgnacyjnych. Swoje właściwości technorattan zawdzięcza swojej strukturze. Syntetyczne tworzywo składa się ze zwartych i nieporowatych włókien, które nie chłoną wody ani zanieczyszczeń, dzięki czemu utrzymanie białych mebli w nienagannej czystości nie stanowi najmniejszego problemu. Pielęgnacja wyrobów z technorattanu ogranicza się do przetarcia ich z kurzu albo usunięcia ewentualnych plam za pomocą wilgotnej ściereczki nasączonej delikatnym płynem. Pomocne mogą okazać się również specjalistyczne środki przeznaczone do czyszczenia i impregnacji mebli z tworzyw sztucznych przeznaczonych do użytku zewnętrznego.

 

Podwójna ochrona

Aby jeszcze bardziej przedłużyć żywotność ulubionego kompletu i zabezpieczyć go na czas sezonu jesienno-zimowego, warto wzbogacić swoją ogrodową kolekcję o nieprzemakalny pokrowiec. Unikaj osłon wykonanych z materiałów zawierających domieszki PVC. Tego typu tkaniny często sztywnieją i pękają pod wpływem mrozu, a więc przestają spełniać swoją funkcję. Dużo lepiej sprawdzą się miękkie osłony uszyte z elastycznego poliestru i membrany. Nowoczesny materiał będzie nieprzemakalną barierą dla śniegu i deszczu, a dodatkowo zapewni optymalną cyrkulację powietrza, dzięki której pod przykryciem nie będą rozwijały się szkodliwe bakterie, pleśń i grzyby.