Zdrowie i Uroda

Wybieramy najlepsza szczoteczkę do zębów dla dziecka

Zachęcenie dziecka do mycia zębów to nie lada wyzwanie, na tym jednak rodzicielska misja się nie kończy. Musimy w końcu wybrać również poza pastą – odpowiednią szczoteczkę. Jak tego dokonać? Obecnie producenci oferują niezliczone modele, dlatego postanowiliśmy wybrać kilka z nich i sprawdzić, czy faktycznie nadają się dla naszych dzieci w wieku 6-9 lat.

Dr. Barman’s Superbrush

Doskonała propozycja dla tych dzieci, które uwielbiają się wyróżniać, a zwykłe szczoteczki po prostu je nudzą i nie zachęcają do mycia. Produkt Dr. Dr. Barman’s to kompletna rewolucja w myciu zębów! Wystarczy spojrzeć na jej główkę, która posiada “paszczę” zawierającą włosie. Oznacza to, iż za jednym pociągnięciem szczoteczki czyścić zęby z 3 stron jednocześnie! Dzięki temu nasze dzieci mogą zaoszczędzić te jakże dla nich cenne kilkanaście sekund i wrócić do zabawy np. po posiłku.

Jordan Step 3

Unikalny model Jordan to świetne rozwiązanie dla dzieci pod wieloma względami. Szczoteczka ta nie tylko jest przystępnie kolorowa, ale i ma wygodny, gumowy uchwyt, dzięki czemu dziecko łatwo ją utrzyma w dłoni. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na główkę szczoteczki. Jej miękkie włosie zostało podzielone na dwa osobne obszary. Jeden z nich, ułożony w szpic, ma za zadanie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, zwłaszcza w okolice zębów trzonowych dziecka. Poza tym kolorowy obszar włosia pokazuje, ile pasty powinno sobie nakładać dziecko podczas mycia, co jest szczególnie ważne w przypadku zębów wrażliwych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Profimed.com

Szczoteczka bambusowa Humble

Idealne rozwiązanie dla rodziców zatroskanych o środowisko naturalne. Trzon szczoteczki Humble został wykonany z całkowicie biodegradowalnego bambusa, a nylonowe włosie powstało z materiałów odzyskanych drogą recyklingu. Ekologiczne zalety to nie wszystko. Szczoteczka Humble jest bardzo wygodna w użyciu, ma ergonomiczną rączkę oraz ultralekkie włosie, które nawet w przypadku niewprawnego użytkownika, jaki często jest dziecko, nie ma ryzyka podrażnienia dziąseł czy uszkodzenia szkliwa.