Ciekawe

Dekoracje w mieszkaniu

Dekorując mieszkanie bardzo często poprzestajemy na dekoracji ścian. To nie jest złe rozwiązanie, ponieważ asortyment dekoracji ściennych jest bardzo duży, a jeśli weźmiemy pod uwagę dekoracje drukowane na zamówienie to możliwości wyboru są nieograniczone. Możemy zastosować fototapety, naklejki na ścianę, plakaty albo nieco droższe obrazy. Każda z tych dekoracji ma swoje zastosowanie, które w danych warunkach miejscowych może być najlepsze.

Naklejki na ścianę to jest produkt, który najlepiej sprawdzi się w kuchni. Jeżeli mamy równe ściany, możemy aplikować naklejki wprost na ścianę, oczywiście po laminowaniu. Jeśli ściana nie jest gładka, wówczas stosujemy naklejki z klejem po stronie wydruku i naklejamy je pod szybę. Naklejki można również użyć do oklejania mebli kuchennych lub sprzętów (np. lodówki). Dzięki naklejkom kuchnia dość monotonna przeobrazi się w kolorowe pomieszczenie. Trzeba tylko uważać, żeby nie przesadzać z ilością naklejek.

W pokoju młodzieżowym lub dziecięcym najlepsza dekoracją będą plakaty drukowane na zamówienie. To stwierdzenie jest oparte na doświadczeniu, po prostu młodym ludziom w tym wieku bardzo często zmieniają się zainteresowania, często chcą czegoś nowego, jakiejś zmiany w swoim otoczeniu. Najłatwiej zrobić to nowym plakatem, który jest tańszy od obrazu lub dużej fototapety, zaś aplikacja na ścianę jest banalnie prosta. Młody człowiek może tanim kosztem, w miarę szybko zmienić dekorację. Plakat o wymiarach 1,5*1m jest stosunkowo niedrogi, ale na tyle duży, że pokój młodzieżowy zmieni się nie do poznania. Bardzo ciekawą opcją jest drukowanie plakatów z własnych zdjęć lub grafik cyfrowych, jest to bardzo często w praktyce wykorzystywane przez młodzież.