Ciekawe

Co lepsze – mieszkania czy domy w Szczecinie

Wszystkich zainteresowanych zakupem nieruchomości w Szczecinie, zapraszamy do przeczytania tego artykułu. Polecamy go szczególnie tym, którzy zmagają się z dylematem co będzie lepsze – mieszkania czy może domy Szczecin. O pomoc w analizie poprosiliśmy firmę Szczecin Nieruchomości, która już od kilkunastu lat zajmuje się pośrednictwem w obrocie domów, mieszkań i lokali użytkowych na terenie tego miasta.

Domy Szczecin – duży wybór i różne ceny

Nie ulega wątpliwości że rynek nieruchomości w Szczecinie nastawiony jest na budownictwo wielorodzinne, czyli mieszkania developerskie, dostępne w różnych standardach i wielkościach. Zaletą skorzystania z takiej oferty, jest możliwość zakupu mieszkania w korzystnych lokalizacji, nie rzadko w centrum miasta lub jego bliskim sąsiedztwie. Dla wielu osób jest to argument przeważający za taką decyzją. Mała odległość dzieląca mieszkania od miejsca pracy lub szkoły dzieci pozwala zaoszczędzić naprawdę wiele czasu oraz pieniędzy na paliwo. Nieruchomości Szczecin budowane w ścisłym centrum to również wysoki standard i bardzo ciekawa architektura budynków. Widać w niej nowoczesny styl, ale jednocześnie ładnie komponuje się z dotychczasową zabudową, nierzadko zabytkową. Pozwala to zamieszkać w naprawdę ciekawej okolicy, która w krótkim czasie może zyskać miano prestiżowej. Co to oznacza dla przeciętnego nabywcy? To, że jego mieszkanie będzie tylko zyskiwać na wartości. Jest to zatem inwestycja, gwarantująca pewny zysk.

Pełne niezależności domy Szczecin

Przyjrzyjmy się teraz ofercie domów jednorodzinnych, którą przygotowała dla Nas agencja nieruchomości Szczecin. Znajdziemy w niej głównie domy o powierzchni ok. 150 mkw. Są to proste projekty, najczęściej z dachem dwuspadowym oraz poddaszem. Wybór takich projektów przez developerów nie jest przypadkowy – są to jedne z najtańszych domów w budowie, pozwalają tym samym minimalizować koszty, są również bardzo funkcjonalne i dają wiele możliwości adaptacji. Domy Szczecin niekoniecznie muszą być droższe w zakupie od mieszkania. Z uwagi na to, że na miejsce ich budowy wybiera się przedmieścia, ceny gruntów są tam niższe niż drogich działek w centrum. Decydując się na dom, jego mieszkańcy mogą cieszyć się większą swobodą, prywatnością i niezależnością, jednak ma to swoją cenę. Otoczenie domu – ogród, wymaga większych nakładów pracy w utrzymaniu porządku, należy również pamiętać o doraźnym wykonywaniu remontów nieruchomości. W przypadku zakupu mieszkania, zajmuje się tym fundusz remontowy i zarządca nieruchomości.