Zdrowie i Uroda

Ciągle zadbane dłonie – jak tego dokonać?

Długie paznokcie nie są już koniecznością, wystarczy, żeby były zadbane. Na szczęście ogromne szponowate tipsy powoli odchodzą do lamusa. Nasze paznokcie powinny być z tego powodu przeszczęśliwe. Obecne metody stylizacji paznokci są dużo delikatniejsze dla płytki paznokciowej i uwzględniają ich pielęgnację.

Łamliwe paznokcie mogą być objawem niedoborów witamin i składników mineralnych w diecie, jak również nieprawidłowej pielęgnacji, czy braku ochrony przy pracach domowych. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak bardzo szkodliwe działanie dla naszych dłoni i paznokci mogą mieć detergenty używane na co dzień, czy nieodpowiednie narzędzia do manicure.

Narzędzia są ważne

Zrób staranny maniciure – fachowo opiłowane paznokcie nie będą się zadzierać i łamać. Kiedy używamy zbyt ostrych pilników czy tępych cążków do obcinania, paznokcie będą się rozdwajać, a szkodliwe substancje będą wnikać w głąb płytki. Jeżeli już w odpowiedni sposób nadamy kształt naszym płytkom paznokciowym, dobrze jest pokryć je odżywką wcieraną lub w postaci lakieru. Będzie to dodatkowa warstwa ochronna, która zabezpieczy i jednocześnie poprawi stan paznokci. Dobra odżywka do paznokci nawilży, odżywi i poprawi wygląd płytki.

Zakładaj rękawiczki

Nawet dobra odżywka do paznokci nie będzie działać, jeżeli non stop będziemy moczyć dłonie w różnego rodzaju detergentach. Nie ważne, że mają one znaczek, iż są nieszkodliwe dla dłoni. Każdy środek czystości ma w składzie substancje myjące, które odtłuszczają skórę i paznokcie, więc pozbawiają jej warstwy ochronnej. Zakładanie rękawiczek do mycia naczyń, okien, sprzątania łazienki powinno nam wejść w nawyk, jeżeli chcemy, aby nasze dłonie wyglądały na zadbane i zdrowe.

Smaruj

Dłonie powinniśmy smarować przynajmniej raz dziennie, wieczorem przed pójściem spać, chyba że skóra wymaga częściej. Kremy do rąk zabezpieczają również paznokcie i zmiękczają skórę wokół nich, co znacznie ułatwia wykonanie manicure. Zadbaj także o nawilżenie dłoni i paznokci, kiedy wychodzisz na mróz, tylko pamiętaj, aby nałożyć kosmetyk około 20 minut przed wyjściem. Dobra odżywka do paznokci również powinna na stałe zagościć w naszej kosmetyczce, szczególnie w zimę.