Ciekawe

Kiedy najczęściej zatrudniany jest detektyw?

Zatrudnienie detektywa to najczęściej ostateczność, jednak zainteresowanie usługami tego typu rośnie z roku na rok w naszym kraju. W jakich sytuacjach najczęściej zatrudniani są detektywi? Na czym polega ich praca? Jak raportują oni swoje działania i obserwacje?

Do biur detektywistycznych zgłaszają się przede wszystkim prywatne osoby, pragnące rozwiązać swoje problemy rodzinne. Najczęściej dotyczą one zdrad małżeńskich, nie brak jednak olbrzymich dramatów związanych z zaginięciami osób bliskich. Kiedy najczęściej zatrudniani są detektywi?

Zaginiona osoba

Zaginięcia osób w Polsce dotyczą ucieczek z domu, ale również wyłudzania okupów, porwań w celu wywiezienia do nielegalnej pracy na zachodzie. Znikają zarówno osoby młode, nastolatkowie, jak i osoby starsze. Pewien odsetek zaginięć to również dzieci – najczęściej są one porywane przez jedno ze skłóconych małżonków. Detektywi potwierdzają, że takie sytuacje mają najczęściej miejsce w przypadku małżeństw mieszanych, tj. międzynarodowych. Praca detektywa polega wtedy przede wszystkim na znalezieniu tropu, rozmowach z wszystkimi osobami, które mogły kontaktować się z zaginionym.

Nieuczciwy pracownik/wspólnik

Detektywi coraz częściej proszeni są o pomoc w sprawdzeniu uczciwości współpracownika, pracownika. Zaniepokojeni właściciele firm czy też współwłaściciele spółek chcą dowiedzieć się przede wszystkim, czy wspólne aktywa nie są defraudowane czy najzwyczajniej zagrabiane.

Niewierny małżonek

Zdrady małżeńskie to jedne z najczęściej podejmowanych przez detektywów tematów. Ich zadaniem jest zdobycie materiałów dowodowych do sądu. Zazwyczaj praca polega na obserwacji niewiernego małżonka i dokumentowanie spotkań z kochankiem czy kochanką. Materiały, w formie zdjęć lub nagrań wideo, przedstawiane są w sądach jako dodatkowe materiały dowodowe i uzupełnienie zeznać świadków.

Sprawy rodzinne

Detektywi zatrudniani są również w przypadku dochodzeń w sprawach rodzinnych. Najczęściej sprawy te dotyczą przyznania praw opieki nad dzieckiem jednemu z rodziców.

Dowiedz się więcej: http://www.detektyw.com.pl/dowody-zdrady/