Biznes

Automatyk – nowy zawód z świetlaną przyszłością

Automatyka przemysłowa w naszym kraju z roku na rok zdobywa coraz większą popularność i coraz więcej firmy korzysta z jej dobrodziejstwa, dlatego też jest olbrzymie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych automatyków. Aby zostać profesjonalnym inżynierem automatykiem należy oczywiście w pierwszej kolejności ukończyć specjalne studia na odpowiednim kierunku. To właśnie dzięki studiom można zdobyć nie tylko odpowiednią wiedzę, ale również niezbędną praktykę, która przyda się na tym stanowisku. Pamiętać należy również i o tym, że na tym stanowisku przyda się również bardzo duże doświadczenie, które można w bardzo prosty sposób zdobyć na przykład poprzez odbywanie staży w halach produkcyjnych, czy też w biurach projektujących nowoczesne maszyny. Osoby, które chcą zostać profesjonalnymi automatykami muszą posiadać przede wszystkim odpowiedni zmysł techniczny i konstruktorski. W zawodzie tym należy również doskonale posługiwać się komputerem, ponieważ to właśnie na nim wykonuje się większość prac.

Jak na co dzień wygląda praca automatyka

Wiele osób zastanawia się jak na co dzień wygląda praca automatyka. W dzisiejszych czasach bardzo trudno wyobrazić sobie profesjonalną halę produkcyjną bez skomplikowanych maszyn z bardzo szybko posuwającymi się taśmami, które produkują różnorodne wyroby. To właśnie zadaniem automatyków jest zapewnienie, aby maszyny te pracowały wydajnie i bez zarzutów. Automatycy odpowiedzialni są również za projektowanie nowych, lepszych i bardziej wydajniejszych maszyn. Doświadczony automatyk może znaleźć pracę również w specjalnych laboratoriach zakładów przemysłowych oraz w ośrodkach badawczo-rozwojowych. W dzisiejszych czasach praktycznie każda gałąź przemysłu jest w pełni zautomatyzowana, a automatyka przemysłowa jest praktycznie nie do zastąpienia. Dobry automatyk nie powinien mieć więc żadnego większego problemu z znalezieniem swojego wymarzonego stanowiska pracy.

Kariera automatyka

Automatyk ma do pokonania bardzo ciekawą ścieżkę kariery, a na jej końcu są oczywiście prestiżowe i bardzo dobrze płatne stanowiska pracy. W Polsce automatycy mogą liczyć na zarobki powyżej 5,5 tys. zł. Jest to bardzo duża suma, a dodatkową zaletą jest również to, że automatycy mogą systematycznie poszerzać swoją wiedzę oraz doświadczenie i piąć się coraz wyżej w swojej karierze zawodowej. W zawodzie tym wymagana jest praktycznie stała aktualizacja wiedzy zwłaszcza, że automatyka przemysłowa bardzo szybko się rozwija i technologie, które się stosuje na co dzień błyskawicznie zastępowane są coraz to nowszymi rozwiązaniami.

Artykuł współtworzony przez stronę http://comauonline.pl/roboty/paletyzacja-i-pakowanie/