Zdrowie i Uroda

Aktywność na co dzień

Większość ludzi niestety prowadzi siedzący tryb życia. W pracy wiele godzin spędzamy za biurkiem, często przy ekranie komputera. Do domu wracamy samochodem, spędzając kolejną godzinę na siedząco. Wieczorne rozrywki to często oglądanie telewizji na kanapie lub posiłek – również w pozycji siedzącej. Specjaliści alarmują – siedzący tryb życia jest jednym z największych wrogów naszego zdrowia. To przez niego dotyka nas wiele chorób, żyjemy krócej i czujemy się gorzej.


Cóż, można by wzruszyć ramionami i powiedzieć, że nie da się z tym nic zrobić. Przecież nie zmienimy pracę na fizyczną, jeśli będzie ona gorzej płatna i niezgodna z naszymi zainteresowaniami oraz klasyfikacjami. Nie jesteśmy jednak całkiem bezradni. Możemy poprawić swój stan zdrowia oraz samopoczucie wprowadzając do swojego życia aktywność. W jaki sposób możemy to zrobić?

Droga do pracy

Wiele osób spędza swoją drogę do pracy i do domu w samochodzie. Możemy jednak nawet w ten punkt dnia wpleść jakąś aktywność fizyczną. Jeżeli dystans, jaki mamy do pokonania jest niewielki, zastanówmy się, czy nie warto pokonywać go pieszo, zapewniając sobie codzienny spacer. Jeżeli natomiast musimy dojechać do pracy kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów, zaparkujmy samochód nieco dalej od siedziby naszej firmy i także wykorzystajmy pozostały dystans do przejścia się.
Świetną możliwością dodatkowego ruchu są również rowery miejskie. Można je wypożyczać w niemalże wszystkich większych polskich miastach, a także w niektórych niewielkich miejscowościach. Wiele osób dojeżdża do pracy właśnie wypożyczając rowery miejskie. Nie musimy inwestować we własny sprzęt, a także obawiać się, że nie będziemy mieli miejsca, aby przypiąć pojazd przy zakładzie pracy – oddamy go po prostu do kolejnej stacji.

Weekendy

Ważne w poszerzaniu repertuaru aktywności jest także odpowiednie planowanie weekendów. Możemy wykorzystać je na przykład na wyjazdy. Zimowy weekend w górach to doskonała okazja, aby pojeździć na nartach. Oczywiście, wymaga to pewnych inwestycji. Narty powinny być bezpieczne i solidne, warto zadbać o kupno lub wypożyczenie dobrego modelu – narty rossignol są dobrym przykładem (warto wybierać sprawdzone marki, a właśnie takie są narty rossignol). W górach możemy wybrać również deskę snowboardową albo po prostu długie spacery.

Aktywność warto wplatać w swój codzienny dzień, ale również urlop czy weekend planować w taki sposób, aby można było w jego trakcie poruszać się trochę więcej niż zazwyczaj. Możliwości jest bardzo wiele – zimą możemy jeździć na nartach rossignol czy snowboardzie, a latem na przykład na rowerze miejskim dostępnym w sklepie http://agasport.com.pl/miejskie-cat-43.