Ciekawe

Atrakcje dla dzieci w Muzeum Śląskim

Szukając atrakcyjnych zajęć dla dzieci, warto zwracać uwagę przede wszystkim na te miejsca, które mogą przynieść dziecku nie tylko rozrywkę, ale także pouczającą lekcję. Mieszkając w Katowicach, dobrze jest wybrać się choć raz do Muzeum Śląskiego.

Atrakcje dla dzieci

Muzeum Śląskie będzie jednym z pierwszych wyników, jakie pokażą nam się po wpisaniu w przeglądarkę frazy: „atrakcje dla dzieci Katowice”. I nie ma w tym nic dziwnego, bowiem proponuje ono dzieciom całą moc różnych pouczających zajęć i warsztatów plenerowych.
W wakacje dzieci mogą korzystać ze strefy gier planszowych, która znajduje się w Galerii plastyki nieprofesjonalnej. Tu dzieci mogą prowadzić między sobą rozgrywki wśród dzieł lokalnych artystów malujących śląskie pejzaże, miasteczka i osady górnicze.

Warsztaty plenerowe dla miłośników wykopalisk

Każdy mały chłopiec marzy o tym, by zostać archeologiem i wykopywać kości dinozaurów. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom najmłodszych naukowców, Muzeum Śląskie organizuje plenerowe warsztaty, w ramach których dzieci będą mogły wcielić się w rolę archeologów, sprawdzić jak szukać cennych wykopalisk, i jak postępować z nimi po ich odnalezieniu.
Dzieci nie tylko zdobędą ciekawą wiedzę, ale także spędzą czas na świeżym powietrzu.

Warsztaty plenerowe „Zagadki starej kopalni”

Na tych zajęciach dzieci będą miały niepowtarzalną okazję przekonać się, jak na przestrzeni dziejów wyglądał przemysł. Zwiedzą warsztat i kuźnię oraz znajdujące się w nich maszyny, które w czasie trwania roku szkolnego pozostają niedostępne.
Gigantyczna maszyna wyciągowa, wiertarka służąca do wyrabiania luf armatnich, czy wreszcie ponad stuletni młot napędzany parą wodną to atrakcje, których dzieci nie zobaczą nigdzie indziej.

Zajęcia kulturalne

Muzeum Śląskie, poza wymienionymi, organizuje także inne atrakcje dla dzieci Katowice to przecież miasto niezwykle bogate kulturowo i ciekawe, o czym najmłodsi przekonają się na lekcjach poświęconych różnym dziedzinom sztuki.
Kulturę regionu najmłodsi zgłębią na przykładzie baśni śląskich, poznają wierzenia, bajkowe postaci i motywy charakterystyczne dla swego miejsca zamieszkania.
Na te zajęcia wstęp mają już przedszkolaki, gdyż mają one przystępną formę i odpowiedni czas trwania.
Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów Muzeum także prowadzi tego typu zajęcia, ich tematyka dostosowana jest formą i treścią do możliwości słuchaczy.

Muzeum Śląskie to zajęcia ciekawe i pouczające, pozwalające nie tylko ciekawie spędzić czas z dzieckiem, ale także lepiej poznać swoje miasto i region.

Tekst powstał we współpracy z Uniwersytetem rozwoju