Dom i Wnętrze

Jak stylowo oświetlić ogródek

Oświetlenie ogródka to najlepszy możliwy sposób, aby poprawić wygląd swojej posesji w czasie mroku. Dzięki porządnemu oświetleniu łatwiej i co najważniejsze bezpieczniej będzie nam się poruszać nocą po własnym ogródku. Prawidłowo dobrane oświetlenie – Barokko, pozwoli nam stworzyć niesamowity nastrój i co najważniejsze wydobyć ukryte piękno nawet z najbardziej ponurego ogrodu.

Porządne oprawy

Wybierając oświetlenie do swojego ogródka, powinnyśmy w pierwszej kolejności zwracać szczególną uwagę na oprawy. Jak powszechnie wiadomo oprawki zewnętrzne muszą spełniać odpowiednie parametry techniczne. Warto rozglądać się za takimi produktami, które wykonane są z mocnych i bardzo wytrzymałych materiałów, dzięki czemu będziemy mieć 100% pewność, że nasze oświetlenie będzie nam sprawnie służyć przez wiele długich lat użytkowania. Warto inwestować przede wszystkim w markowe oprawy, które charakteryzują się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz niskie i wysokie temperatury. Najważniejszą kwestią jest oczywiście szczelność naszych opraw. Producenci podają szczelność w dwucyfrowym symbolu IP, dzięki czemu klienci bez żadnego większego problemu powinni znaleźć oprawy z odpowiednim poziomem szczelności. Osoby, które chcą montować oświetlenie w oczkach wodnych, gdzie szczelność odgrywa najważniejszą rolę powinny wybierać oprawy z IP 68.

Oryginalny pomysł oświetlenia ogródka

Stylowa aranżacja oświetlenia w ogródku wymaga oczywiście dokładnego przemyślenia. Jeżeli przesadzimy z oświetleniem, to całkowicie możemy zaburzyć piękno oraz proporcje zielonej przestrzeni. Jeżeli dobrze dobierzemy oświetlenie – Barokko, to dodamy naszemu ogrodowi niesamowitej magii oraz tajemniczości. Każdy z nas chce mieć piękny i stylowy ogród, którym będzie można pochwalić się przed sąsiadami i znajomymi, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu nie tylko na wybór odpowiedniego oświetlenia, ale przede wszystkim na jego aranżację. W pierwszej kolejności warto poważnie zastanowić się jakie efekty tak naprawdę chcemy uzyskać. W przypadku ogrodów, panuje prosta zasada – więcej wcale nie oznacza lepiej, dlatego też lepiej, aby oświetlenia było za mało, niż za dużo. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie zaplanować rozmieszczenie poszczególnych lamp, mogą oczywiście skorzystać z pomocy profesjonalnych projektantów.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Aranżując swój wymarzony ogród, musimy pamiętać przede wszystkim o kwestiach bezpieczeństwa. Jak wcześniej zostało wspomniane należy stosować odpowiednie oprawy z wysokim IP. W dzisiejszych czasach minimum to 44 IP. Oświetlenie ogrodowe spełniać będzie w 100% wszelkie wymogi jakościowe w zakresie bezpieczeństwa, wyłącznie jak wybierzemy lampy od sprawdzonych producentów. Unikać należy tanich podróbek.

Źródłem artykułu jest strona http://barokko.pl/pol_n_Oswietlenie-175.html