Dom i Wnętrze

Znajdź sposób na piękny ogród

Jak sprawić, aby zwykły ogród czy taras zmieniły się w miejsca wyjątkowe? Możliwości jest sporo – wszystko zależy od naszych potrzeb i oczekiwań. Wybierając odpowiednie meble i dodatki możemy zaprojektować miejsce, które będzie zachęcać do odpoczynku i relaksu. Jak zabezpieczyć się w takim miejscu przed silnym słońcem? Problem ten jest palący i warunkuje nasze zdrowie!

Negatywne skutki promieniowania UV

Silne promieniowanie słoneczne nie jest dobre dla naszego zdrowia. Nadmierna ekspozycja na słońce szybko może doprowadzić do poparzeń skóry, kolejno zaś odwodnienia, udarów słonecznych. Szczególnie w okresie upalnego lata ochrona przed słońcem jest bardzo ważna!

Jak zadaszyć nasz taras?

Do niedawna najchętniej stosowanym rozwiązaniem na naszych tarasach były parasole ogrodowe. Faktem jest jednak to, że dają one jedynie skrawek cienia, przez co nie mogą chronić skutecznie, wymagają ciągłego przestawiania. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest tarasola, którą znajdziemy na stronie tarasola.pl. Nowoczesne i innowacyjne tarasole to lekkie optycznie konstrukcje, na których szczycie umieszczany jest dach. W zależności od modelu tarasoli dachy mogą być tworzone z tkanin technicznych pokrytych poliuretanem, jak również z aluminiowych lameli obracających się wokół własnej osi.

Jak wznoszone są tarasole?

Tarasole oparte są na aluminiowych konstrukcjach malowanych proszkowo. Ich kolor wybiera klient, mając od dyspozycji paletę ponad 200 klasycznych barw. Dzięki temu istnieje możliwość dopasowania konstrukcji do już istniejącej zabudowy tarasu. Wewnątrz konstrukcji ukryto system odprowadzania wody, przez co deszczówka spływa poza obręb tarasoli. Dachy tworzone są w taki sposób, aby chronić zarówno przed silnym promieniowaniem UV, jak i deszczem. Tkaniny i materiały są odporne na nagrzewanie, przez co pod tarasolą panuje przyjemny chłód.