Znajdź doświadczonego adwokata i rozwiedź się!
Rozwód jest procesem, który znacząco ewoluował w naszej świadomości – dzisiaj nie stygmatyzujemy par, które zdecydowały się na ten krok. Częściej zadajemy sobie pytanie: co się stało? Rozwody są dzisiaj jednymi z częściej przeprowadzanych spraw przed polskimi sądami – rozwodzą się zarówno pary z wieloletnim stażem, jak i małżeństwa, których staż nie przekracza 5 lat. Skąd tak duża liczba rozwodów?
Dlaczego się rozwodzimy?
Jeszcze do niedawna rozwód był w społeczeństwie odbierany jako powód do wstydu czy zakłopotania. Sądzono, że małżeństwo jest związkiem, który bez względu na okoliczności powinien trwać. Kiedy jednak coraz więcej mówi się o przemocy w rodzinie czy też związkach, które wypalają się po kilku latach warto rozważyć rozwód i dać obu stronom możliwość świeżego startu. Oczywiście im status małżeństwa bardziej zaawansowany (wspólnota majątkowa, dzieci), tym kwestie rozwodowe są bardziej skomplikowane. Jak wygląda rozwód w Polsce?
W przypadku rozwodów par, które nie doczekały się dzieci, a ich majątek wspólny nie jest duży sprawa rozwodowa nie jest skomplikowana. Sąd oczywiście może dać małżonkom szansę na poprawienie ich relacji i dodatkowy czas do namysłu. Często małżonkowie przychodzą do sądu z podpisaną ugodą – jest to możliwe przy pomocy wykwalifikowanych mediatorów. O tym, jak mogą wyglądać rozwody i jak przebiegają przeczytamy na stronie adwokat-katowice.info.pl.
Rozwód w obecności adwokata
W przypadku bardziej skomplikowanych spraw rozwodowych zasadne może okazać się zatrudnienie adwokata. Zadaniem adwokata będzie dbanie o nasze dobre imię, reprezentowanie nas w świetle prawa, składanie w naszym imieniu wniosków i pism. Zanim jednak adwokat podejmie się reprezentowania nas będzie chciał dokładnie zapoznać się ze sprawą.