Ciekawe

Zdobienie odzieży – jak zacząć?

Istnieje wiele sposobów zdobienia odzieży – zarówno na skalę przemysłową, jak i w domowym zaciszu. Przedstawiamy najpopularniejsze metody, które sprawią, że Twoje ubrania zyskają drugie życie.

Rodzaje ozdób na początek

Nie musisz mieć niezwykłych umiejętności, by zająć się zdobieniem odzieży. Warto rozpocząć swoją przygodę od produktów, z którymi współpraca jest najłatwiejsza, w tym z kamieniami ozdobnymi, kokardkami, perłami, ozdobami plastikowymi, czy metalowymi. Te są dość łatwe do umieszczenia na odzieży, a dają wyjątkowy efekt.

Kamienie ozdobne

Kamienie ozdobne, perły i wiele ozdób plastikowych i metalowych umożliwia stworzenie oryginalnych i bogatych wzorów, zarówno na ubraniach, jak i akcesoriach. Kamienie ozdobne dzielą się na kilka rodzajów, w tym: kamienie fasetowane, kamienie gładkie, kamienie brokatowe, kamienie ażurowe, czy kamienie ze wzorami. Kamienie zazwyczaj umieszcza się na odzieży poprzez przyklejenie – są to kamienie hot fix. Na rynku dostępne są także kamienie z dziurkami, które można mocować przy użyciu tradycyjnej metody – czyli igły i nitki.

Perły i półperły

Perły i półperły to typ ozdoby, którą łatwo zmienić cały strój. Perły dodają typowym rzeczom eleganckiego charakteru. W ostatnim sezonie możemy podziwiać je na ubraniach, a także i dodatkach. Za pomocą pereł i półpereł bez problemu stworzymy wyjątkowe wzory przy niewielkim nakładzie czasowym.

Inne

Bardzo łatwe w aplikacji na odzież są także kokardki (doskonale pasują do odzieży dla dziewczynek) i ozdoby metalowe oraz plastikowe.
Rozpoczęcie zdobienia odzieży warto zacząć od tych najprostszych elementów, a potem eksperymentować z bogatą ofertą ozdób do ubrań. Później jedyne co może nas ograniczać, to tylko wyobraźnia!

Artykuł powstał dzięki http://sklep.wikoria.pl/pl/