Ciekawe

Austria coraz popularniejszą destynacją emigrantów

Niska stopa bezrobocia, atrakcyjne zarobki, wysoki standard życia i bogata kultura – oto Austria, ojczyzna Mozarta i Freuda, kraj coraz mocniej zaznaczający swoją obecność na emigracyjnej mapie Europy. Według danych prezentowanych pod koniec ubiegłego roku przez GUS, w 2017 roku do Austrii napłynęło o 8,3% migrantów więcej, niż w roku poprzedzającym badania. Co powinien wiedzieć o Austrii każdy, kto planuje opuścić ojczyznę w poszukiwaniu szczęścia?

Zarobki

Austriaccy pracodawcy oferują zarobki oscylujące średnio wokół 9,7 tysięcy złotych, co znacząco odbiega od przeciętnych, polskich płac. Kto okazuje się pożądanym pracownikiem w kraju nad Dunajem? Przede wszystkim osoby wykwalifikowane w branży technicznej, na przykład ślusarze, elektrycy, operatorzy urządzeń budowlanych, spawacze oraz wysokiej klasy specjaliści IT czy analitycy biznesowi. Oszacowanie średnich zarobków na konkretnych stanowiskach nie jest łatwe, ponieważ w Austrii nie istnieje pojęcie płacy minimalnej.

Dodatki

Podejmując legalną pracę, możesz liczyć nie tylko na atrakcyjne wynagrodzenie kilkukrotnie przewyższające to, jakie oferuje polski pracodawca. Ponadto, austriackie prawo wspiera osoby pracujące, oferując atrakcyjny pakiet dodatków i świadczeń socjalnych. Urząd przewiduje pomoc między innymi dla osób bezrobotnych, zapewnia atrakcyjne świadczenia rodzinne, świadczenia z tytułu choroby, emerytalne i przedemerytalne, czy gwarantowane minimum wsparcia finansowego czyli Mindestsicherung.

Bezproblemowe rozliczenie podatku z Austrii w Polsce

Konieczność rozliczenia się z austriackim fiskusem u wielu osób budzi lęk. Zupełnie niepotrzebnie! Rozliczenie podatku z Austrii w Polsce jest prostsze, niż może się wydawać. Na polskim rynku działają firmy,  które świadczą fachowe doradztwo w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego i pośredniczą w procesie odzyskiwania zwrotu podatku. Na stronie zwrot-podatkow.pl znajdziesz praktyczne informacje i spis wszystkich niezbędnych dokumentów, dzięki którym odzyskasz należne Ci pieniądze.