Dom i Wnętrze

Zakochaj się jeszcze raz w ogrodzie!

Ogród to wspaniała przestrzeń do zakochania. Pod każdym względem i na wiele sposobów. Wystarczy sięgnąć do historii ogrodów angielskich czy krajobrazowych, które stawały się najlepszą scenerią do miłosnych rozmów, wyznań i spacerów. Także w bukszpanowych labiryntach ogrodów francuskich panowała miłość, a w powietrzu unosił się zapach róż i melodie pieśni oraz wierszy zakochanych.

Zjawiskowe zestawy ogrodowe do zakątka romantyzmu

W dawnych czasach ogrody pełniły bardzo często funkcje tajemnych spotkań kochanków. To w altankach ukrytych pośród drzew zakochani umawiali się na sekretne sam na sam. To otoczenie natury stawało się najpiękniejszą scenerią do miłosnych poruszeń serc. Dzisiaj wygląda to już nieco inaczej. Ale na pewno warto przygotować sobie w ogrodzie takie urocze miejsce do bycia tylko we dwoje. Jak je zorganizować? Najważniejsze będzie dobranie wygodnych mebli.

Zestawy ogrodowe (aluminiowe, rattanowe, technorattanowe) umożliwią nam szybkie zaaranżowanie takiego miejsca tchnącego romantyzmem w dowolnym wręcz zakamarku ogrodu. Nowoczesne zestawy ogrodowe (szczególnie te rattanowe) nawiązują w dużej mierze do tych, które od wieków stały w eleganckich ogrodach stanowiących naturalne przedłużenie pałacu czy willi.

Meble na taras romantyczny

A jak wybrać meble na taras, żeby wprowadzić tam efekt romantyzmu? Na pewno warto zwrócić się w kierunku klasycznego i naturalnego rattanu i wyszukanych przedmiotów z niego zrobionych. Jednak także nowoczesne meble aluminiowe wyglądać będą przepięknie na przykład na tarasie różanym.

Oświetlenie uwypuklające romantyzm przestrzeni

Współczesne ogrody także mogą w sobie mieć nieco romantyzmu. Może już nie tak ewidentnego jak dawniej, jakby bardziej subtelnego. Takiego na miarę emocjonalności dzisiejszych czasów. Ogrody to naprawdę wspaniałe miejsca do tego, żeby odzyskać utracone sposoby bycia. Spróbujmy to zrobić także poprzez nastrojowe oświetlenie, jak: lampy LED, lampiony, klasyczne świeczniki.