Dom i Wnętrze

Wyposażenie ogrodu – co kupić?

Piękny ogród to bez wątpienia ozdoba każdego domu. Zadbany i pełen kwiatów zachęca do tego, aby popołudnia i wieczory spędzać w gronie najbliższych na świeżym powietrzu. Odpowiednio zaaranżowany ogród pozwala jednak nie tylko na organizację grillów, ale też na aktywny wypoczynek podczas gier z dziećmi, opalanie się, czytanie książek przy śpiewie ptaków – co tylko zechcemy!

Aby spędzanie czasu w ogrodzie było przyjemnością konieczne jest zakupienie kilku elementów. Wśród nich najważniejsze są oczywiście meble ogrodowe. Jakie wybrać? Na co zwracać uwagę podczas kupna?

Jakie meble wybrać?

W sklepach ogrodniczych, budowlanych i u producentów znajdziemy wiele interesujących modeli mebli ogrodowych. Zanim jednak zdecydujemy się na dany model warto zastanowić się, jak konkretne meble będą prezentować się w naszym ogrodzie. Jeśli posiadamy niewielki ogródek musimy zrezygnować z mebli ciężkich i dużych – takie są meble z litego drewna. Lepszym rozwiązaniem będzie zakupienie mebli technorattanowych czy aluminiowych. Ekskluzywne meble ogrodowe z pewnością okażą się dobre również na niewielkich tarasach czy balkonach!
Meble wykonane z technorattanu odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, zabrudzenia czy zarysowania. Ich czyszczenie nie sprawia trudności, gdyż w jednolitą strukturę tworzyw anie wnika brud. Technorattan ma imitować naturalny rattan czyli roślinę, z której dawniej wyplatano kosze, meble, siedziska. Zagrożenie naturalne i zagłada tej rośliny zmusiła do poszukiwania alternatywy dla miłośników rattanu.

3

W ogrodzie nie powinno zabraknąć również roślin – nie musimy być jednak ogrodnikami, aby zasadzić eleganckie kwiaty doniczkowe. Lawendę czy zioła (mięta, rozmaryn) możemy trzymać w niewielkich doniczkach lub też przesadzać wprost do ziemi. Dodatkowo lawenda pozwoli na odstraszenie insektów!