Dom i Wnętrze

Czy pellet jest odpowiednim produktem do ogrzewania?

O pellecie mówi się w Polsce coraz więcej – nieliczne firmy lansują go jako materiał nie tylko skuteczny w ogrzewaniu domów, ale przede wszystkim ekologiczny. Szczególnie ten ostatni element jest niezwykle ważny w dzisiejszych czasach – rosnąca świadomość konieczności ochrony środowiska każe nam szukać alternatywnych metod ogrzewania.

Dotychczas najczęściej stosowane do ogrzewania były: węgiel, gaz, olej. Niestety, wraz z rosnącym wydobyciem tych surowców spada również ich naturalny zasób. Szacuje się, że jeszcze za naszego życia braknie węgla oraz nastąpią poważne problemy z produkcją olejów opałowych. Wraz z kurczeniem się naturalnych zasobów rośnie również ich cena – wartość węgla w Polsce jest już zauważalnie wyższa, co wiąże się także z problemami polskiego górnictwa.
Warto więc zastanowić się nad alternatywnymi metodami ogrzewania!

Pellet – naturalny i wydajny!

Szukając alternatywy dla węgla czy oleju opałowego zdecydowanie warto zwrócić uwagę na pellet. Jest to paliwo pochodzące z biomasy – w jego skład wchodzą wiórki, trociny,a le również uprawy energetyczne, słoma, kora. Wszystkie te składniki są odpowiednio sprasowane i przeznaczone do stosowania w domowych kominkach, jak również kotłach z podajnikami. Pellet jest obecnie zaliczany do jednych z najbardziej wartościowych materiałów opałowych – jego wartość opałowa jest zbliżona do wartości drewna. Co bardzo ważne: pellet podczas spalania wydziela bardzo małe wartości dwutlenku węgla, przez co doskonale wpisuje się w filozofię ekologii.
Kolejną zaletą pelletu jest fakt, że podczas spalania powstaje niezwykle mała ilość popiołu. To, co pozostanie w naszych kominkach można wykorzystać do użyźniania gleby.

Więcej na: Pellet Płock – Mrówka PSB