Motoryzacja

Wynajem pojazdów dostawczych

Niejednokrotnie przedsiębiorcy zarządzający swoimi firmami TSL chcą pozyskać więcej samochodów aby móc wykonać jeszcze więcej zleceń. Większa ilość zleceń to poprawa renomy firmy i lepsze zarobki dlatego przedsiębiorcy ochoczo przyjmują dodatkową ich ilość. Jednak czasem posiadają mniej samochodów niż by chcieli. Wtedy wynajem pojazdów dostawczych może okazać się bardzo pomocny!

 

Na czym polega wynajem pojazdów dostawczych?

 

Bardzo często usługi wynajmu uratowały już nie jednego przedsiębiorcę. Firmy posiadają wiele ciekawych ofert wynajmu nowoczesnych pojazdów na różny okres czasu. Najczęściej można znaleźć dwie dominujące formy wynajmu. Są nimi:

 

-Wynajem pojazdów dostawczych typu krótkoterminowego; najczęściej dotyczy on okresu około 1 miesiąca. Dzięki takiej opcji wynajmu przedsiębiorca może czasowo, na chwilę powiększyć swoją flotę w najgorętszych miesiącach w roku – gdzie zleceń jest bardzo dużo. Po tym okresie samochody wracają do firmy wynajmującej, a najemca odprowadza umówioną opłatę za wypożyczenie danego pojazdu, który służył mu przez ten czas. Wynajem krótkoterminowy jest również bardzo ciekawą opcją, dzięki której przedsiębiorca może poznać zasady najmu i zastanowić się nad wynajmem długoterminowym, o którym poniżej.

 

-Wynajem pojazdów dostawczych typu długoterminowego. Najczęściej dotyczy okresu do 12 do nawet 36 miesięcy! Jest on przeznaczony dla osób, które chcą stale bazować na tego typu usługach dostarczając zlecenia wypożyczanymi samochodami. Największym atutem tej formy finansowania jest klarowność comiesięcznych wydatków. Nawet w momencie usterek pojazdów wszystkie koszty spadają na firmę wynajmującą – w tym również przeglądy techniczne i ubezpieczenie! Przedsiębiorca musi martwić się tylko comiesięczną ratą za pojazd.

 

Podsumowanie

 

Jak widać wynajem pojazdów dostawczych może się podobać. Dzięki niemu praktycznie bez kapitału początkowego firma TSL od razu może ruszać i wykonywać zlecenia. Jednocześnie samochody mogą same zarabiać na siebie – bez ryzyka, które obarczone jest naprawami niespodziewanych uszkodzeń.