Dom i Wnętrze

Wygodna sofa modułowa ogrodowa

Jak w kreatywny sposób podejść do przestrzeni ogrodowej przy domu i sprawić, by zachęcała ona do odpoczynku przez całe lato? Jedną z ciekawszych propozycji jest sofa modułowa ogrodowa – ten rodzaj mebli z pewnością przypadnie do gustu osobom ceniącym możliwość zmian w przestrzeni wokół. Jak konstruowane są meble modułowe? W jaki sposób zmienią przestrzeń?

Sofa modułowa ogrodowa – trwałe materiały i niebanalny design

Nie ma wątpliwości, że sofa modułowa ogrodowa przyciąga wzrok – tego typu meble pozwalają na niebanalne podejście do tematu aranżacji, na zmiany, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Sofa modułowa ogrodowa składać się z możemy z dwóch lub więcej elementów, które wykorzystywane są oddzielnie lub razem. Łączenie modułów możliwe jest dzięki niewielkim złączkom – wystarczy kilka ruchów, by z klasycznej sofy stworzyć zupełnie inny zestaw. Nowoczesne sofy modułowe ogrodowe to eleganckie, wpisujące się w trendy meble, które opierają się na lekkich, aluminiowych stelażach. Konstrukcje są malowane proszkowo, co pozwala na ich zabezpieczenie przed działaniem wilgoci i korozją. Okrycie mebli modułowych tworzą wygodne poduszki i siedziska wypełnione gąbkami. Wierzch tapicerowany jest tkaniną hydrofobową.

Sofa modułowa ogrodowa z technorattanu

Szukając klasycznych mebli w nowej odsłonie, warto również zwrócić uwagę na sofę modułową ogrodową wykonaną z technorattanu. Meble technorattanowe są wysoce cenione przez użytkowników, odznaczają się odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, ścieranie, uszkodzenia. Ich konstrukcja opiera się na aluminiowym stelażu, okrycie mebla tworzy plecionka technorattanowa o nieporowatej strukturze. Atutem mebli technorattanowych jest szeroki wybór kolorów, co pozwala na dopasowanie mebli do już istniejącej aranżacji.