Dom i Wnętrze

W poszukiwaniu inspiracji na jesienny taras

Jesienny taras nie musi być smutny i przygnębiający – przy pomocy kilku dodatków oraz odpowiednich produktów stworzymy przestrzeń, która pozwoli na wygodne spędzanie czasu również wtedy, kiedy cieplejsze dni lata będą za nami. Jakie rozwiązania warto wykorzystać?

W poszukiwaniu inspiracji!

Gdzie szukać inspiracji na jesienny taras? Z pewnością warto skorzystać z propozycji, które podsuwają nam producenci mebli ogrodowych i tarasowych. Poza samymi meblami bardzo często podpowiadają oni jak zaaranżować taras w taki sposób, aby faktycznie stał się funkcjonalną przestrzenią do odpoczynku. Istotne jest także to, że podsuwając gotowe propozycje znacząco oszczędzają nasz czas.

 

Tarasola, która uchroni przed deszczem i podmuchami wiatru

Tarasola to jeden z najchętniej wykorzystywanych elementów tarasowych ostatnich lat. W Polsce znajdziemy licznych producentów tych konstrukcji, między innymi tarasola.pl, dzięki której nie tylko wzniesiemy ciekawą tarasolę, ale również udoskonalimy wygląd naszego tarasu. Jak budowana jest tarasola?

Tarasole wznoszone są przy pomocy profili aluminiowych malowanych proszkowo – niebagatelnie wpływa to na ich trwałość. Nie musimy obawiać się rdzy czy przebarwień. Profile dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. Konstrukcja tarasoli nie wymaga pozwolenia budowlanego, dodatkowo jest także odporna na podmuchy wiatru dochodzące do 120 km/h.

 

Jak korzystać z tarasoli?

Tarasole posiadają rozkładane automatycznie dachy – sterowane są za pomocą dedykowanego pilota. Zadaszenie jest odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, brudu, może uchronić nas nie tylko przed palącym słońcem, ale i deszczem. Dla większej wygody użytkowników tarasole można dodatkowo wyposażyć w panele boczne oraz promienniki ciepła.