Turystyka

W poszukiwaniu idealnego kierunku wakacyjnego

Okres zimowy to idealny czas na to, aby zastanowić się na wyjazdami wakacyjnymi. Wiele biur podróży w tym czasie udostępnia tak zwane oferty first minute. Są one znacznie tańsze – warto je rozważyć. Osoby ceniące sobie wygodę i niemające czasu na samodzielnie planowanie wczasów z pewnością powinny skorzystać z pomocy doświadczonego touroperatora. Jakie kierunki są najchętniej wybierane? Na jakie warto zwrócić uwagę?

Bez wątpienia Polacy cenią sobie ciepłe kraje w rozsądnych cenach. Wyjazdy do takich krajów jak Turcja czy Egipt były jeszcze do niedawna były najczęściej wybieranymi. Niestety, w związku z niedawnymi zamachami terrorystycznymi w kurortach turystycznych wielu Polaków zrezygnowało z wykupionych wycieczek, nawet kosztem wpłaconych zaliczek. Zamiast tego wybierali oni wczasy nad polskim morzem lub w górach. Na szczęście w biurach podróży nie brakuje również innych kierunków i form spędzania czasu. Poza klasycznymi wczasami osoby zainteresowane mogą również brać udział w zorganizowanych wycieczkach objazdowych.
Ciekawą opcją są także wczasy egzotyczne, w których turyści mają okazję zapoznać się z takimi zakątkami jak Seszele, Dominikana czy Kuba. Co warto wiedzieć o wyjazdach egzotycznych?

Na wczasy w tropiki!

Egzotyczne wyspy to marzenie wielu Polaków. Kojarzą się one przede wszystkim z krystalicznie czystym morzem oraz możliwością odpoczywania pod palmami. Atrakcje turystyczne na Dominikanie czy Seszelach są jednak znacznie większe. Jako turyści możemy korzystać z licznych udogodnień hotelowych (basen, sauny), ale także zwiedzać okolicę na własną rękę: pieszo, rowerem, skuterem.
Podczas pobytu na rajskiej wyspie warto również zainteresować się aktywnym spędzaniem czasu, np. podczas pływania czy nurkowania. W okolicy z pewnością znajdziemy wiele wypożyczalni sprzętu sportowego, jak również liczne szkółki nurkowania.